Popis produktu

Podrobný popis výrobku NUROFEN RAPID 400MG CPS MOL 20 I

Léčivý přípravek Nurofen Rapid obsahuje účinnou látku ibuprofen, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Přípravek tlumí mírnou až středně silnou bolest, jako je bolest hlavy včetně migrény, bolest zubů, zad, svalů a kloubů, ulevuje při bolestivé menstruaci, při pooperačních bolestech, zhmožděninách a rovněž snižuje horečku a tiší bolest při chřipce a nachlazení. Vhodný pro dospělé a děti od 12 let. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat? 

Dospělí a dospívající starší 12 let s tělesnou hmotností 40 kg užívají 1 tobolku při obtížích, maximálně 3 tobolky během 24 hodin. Mezi jednotlivými dávkami dodržujte časový odstup 4–6 hodin. Tobolku spolkněte celou, nerozkousanou a zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Pokud během léčby pocítíte zažívací obtíže, užívejte lék během jídla.

Přípravek není určen pro děti do 12 let věku. Těhotné ženy v 1. a 2. trimestru mohou přípravek užívat pouze v nutných případech, ve 3. trimestru se přípravek nesmí užívat. Kojící ženy mohou přípravek užívat  jen na výslovné doporučení lékaře.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pro děti mladší 12 let jsou určeny jiné lékové formy a síly přípravku Nurofen (sirup, čípky, žvýkací tobolky). Během léčby přípravkem Nurofen Rapid nepijte alkoholické nápoje a nekuřte. Pokud trpíte jinými onemocněními, například máte-li vředy nebo cévní onemocnění, konzultujte užívání přípravku s lékařem.

Co obsahuje? 

Jedna tobolka obsahuje Ibuprofenum 400 mg. Dále pomocné látky makrogol 600, hydroxid draselný, čištěnou vodu, střední nasycené triacylglyceroly, isopropylalkohol, lecithin, želatinu, dehydratovaný sorbitol (E420), Ponceau 4R (E124), bílý inkoust Opacode NS-78-18011 (obsahuje také: oxid titaničitý (E171), propylenglykol, hypromelosa 2910/3).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NUROFEN RAPID 400MG CPS MOL 20 I
Kód SÚKL 237929
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!