Popis produktu

Podrobný popis výrobku NUROFEN PRO DĚTI JAHODA 20MG/ML POR SUS 100 ML II

Léčivý přípravek Nurofen Pro Děti Jahoda (3M+) obsahuje účinnou látku ibuprofen, který patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Přípravek je určen ke snížení horečky, včetně horečky vyvoláné očkováním, a k úlevě od mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolest v krku, bolest zubů, bolest uší, bolest hlavy, bolest při pohmoždnění nebo podvrtnutí. Nurofen Pro Děti 3M+ Jahoda je určen především k léčbě dětí a kojenců od 3 měsíců.

Jak ho užívat?

Děti ve věku 3–12 měsíců užívají dle potřeby 2,5 ml sirupu až 3× denně, děti ve věku 1–2 roky užívají 2,5 ml sirupu 3–4× denně. Děti ve věku 3–7 let užívají 5 ml sirupu 3–4× denně, děti ve věku 8–12 let užívají 5–10 ml sirupu 3–4× denně. Mezi jednotlivými dávkami dodržujte časový odstup 6–8 hodin. Sirup je možné podávat nezávisle na jídle. K odměření dávky použijte vždy přiloženou dávkovací stříkačku nebo lžičku. Před podáním lahvičku dobře protřepejte.

Přípravek není určen pro děti s hmotností nižší než 5 kg nebo mladší než 3 měsíce.

Dále by Vás mohlo zajímat, že bez porady s lékařem je možné přípravek dětem podávat maximálně 3 dny. U kojenců ve věku 3–5 měsíců vyhledejte lékaře okamžitě při zhoršení příznaků onemocnění nebo do 24 hodin, pokud obtíže přetrvávají. Nurofen sirup se nedoporučuje podávat v případě onemocnění planými neštovicemi.

Co obsahuje?

Jeden ml (1 ml) sirupu obsahuje ibuprofenum 20 mg a dále pomocné látky: monohydrát kyseliny citronové, dihydrát natrium-citrátu, chlorid sodný, sodnou sůl sacharinu, domifenium-bromid, polysorbát 80, roztok maltitolu (E 965), xanthanovou klovatinu, jahodové aroma , glycerol, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NUROFEN PRO DĚTI JAHODA 20MG/ML POR SUS 100 ML II
Kód SÚKL 237376
Farmakoterapeutická skupina Nesteroidní protizánětlivá a protirevmatická léčiva, deriváty kyseliny propionové
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!