Sleva 6%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku NIQUITIN MINI 4MG PAS CMP 3X20

Nikotinové pastilky Niquitin Mini jsou určeny k léčbě závislosti na kouření, jejímž cílem je úplné skončení kouření. Pastilky nahrazují část nikotinu z tabáku, čímž pomáhají snížit intenzitu touhy po nikotinu a abstinenčních příznaků. Pozorně čtěte příbalový  leták!

Jak je užívat?

Pastilku vložte do úst směrem k tváři a nechte ji rozpouštět, zhruba 10 minut. Pastilky se nesmí žvýkat nebo vcelku polykat, ani s pastilkou v ústech jíst či pít. Mladiství ve věku 12 - 17 let mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře. Přípravek není určen pro děti do 12 let.

ukončení kouření naráz: Pastilku užívejte kdykoli dostanete chuť na cigaretu. Obvykle se užívá 8 - 12 pastilek, maximálně však 15 pastilek za den. K přerušení kuřáckého návyku se takto pastilky užívají až 6 týdnů, poté se jejich počet postupně snižuje až na 1 - 2 pastilky denně. Poté lze užívání pastilek přerušit. Pokud se po ukončení užívání pastilek dostaví silná chuť na cigaretu, je možné užít znovu pastilku. Pokud je potřeba pastilky užívat déle než 9 měsíců, je potřeba navštívit lékaře.

ukončení kouření postupně: Tento způsob je vhodný pro kuřáky, kteří nemají vůli nebo nejsou schopni přestat kouřit naráz. Pastilku užijte až v okamžiku, kdy je chuť na cigaretu neodolatelná, aby se co nejvíce snížil počet cigaret a prodloužil se interval mezi kouřením. Užívejte maximálně 15 pastilek za den. Snižování počtu vykouřených cigaret by mělo vést k úplnému zastavení kouření. Jakmile se počet cigaret sníží na úroveň, kdy má kuřák pocit, že může přestat kouřit úplně, začne postupovat podle bodu "ukončení kouření naráz". Jestliže ani po 6 týdnech nedojde ke snížení počtu cigaret a po 6 měsících nedojde k ukončení kouření, je třeba navštívit lékaře.

Dále by Vás mohlo zajímat, že těhotné a kojící ženy a pacienti s onemocněním srdce a cév (např. angina pectoris, infarkt myokardu) by měli ukončit kouření ideálně bez pomoci nikotinových přípravků. Pokud to není možné, terapie musí probíhat pod dohledem lékaře (gynekolog, kardiolog). Pacienti trpící zažívacími obtížemi (vředy, reflux žaludečních kyselin) by měli raději používat jinou formu nikotinových přípravků (náplasti) než orální (pastilky, žvýkačky).

Co obsahuje?

Jedna pastilka obsahuje nicotinum 4 mg (odpovídá nicotini resinas 20 mg). Dále pomocné látky: mannitol (E421), natrium-alginát, xanthanovou klovatinu, hydrogenuhličitan draselný, vápenatou sůl polykarbofilu, uhličitan sodný, draselnou sůl acesulfamu, mentholové aroma v prášku, aroma máty peprné v prášku, korigens, magnesium stearát.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NIQUITIN MINI 4MG PAS CMP 3X20
Kód SÚKL 208830
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii závislosti na nikotinu
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!