Popis produktu

Podrobný popis výrobku NIQUITIN FRESHMINT 4MG GUM MND 100 I

Nikotinové žvýkačky NiQuitin Freshmint jsou určeny k léčbě závislosti na kouření, jejímž cílem je úplné skončení kouření. Nahrazují část nikotinu z tabáku, čímž pomáhají snížit intenzitu touhy po nikotinu a abstinenčních příznaků. Žvýkačky NiQuitin Freshmint 4mg jsou určeny pro kuřáky, kteří vykouří více než 20 cigaret denně. Po dobu používání žvýkaček se již nesmí kouřit, aby byla dodržena kompletní abstinence kouření. Délka léčby závisí na pořebách každého kuřáka, obvyklá doba užívání je 2 - 3 měsíce, poté je možné použití žvýkaček postupně omezit. Jakmile se docílí potřeby pouze 1 - 2 žvýkaček denně, je vhodné jejich používání ukončit. Zbylé žvýkačkyse doporučuje si uschovat a znovu použít, pokud se náhle vrátí nutkání si zakouřit. Pozorně čtěte příbalový  leták!

Jak je užívat?

Dospělí a dospívající od 18 let užívají žvýkačku kdykoli pocítí nutkání kouřit, obvykle 8 - 12, maximálně však 15 žvýkaček denně. Toto množství nepřekračujte. Žvýkačku vložte do úst, kdykoli se objeví nutkání kouřit. Pomalu žvýkejte do chvíle, kdy se chuť stane výraznou (cca 1 minuta), poté přesaňte žvýkat a žvýkačku přitiskněte k tváři. Když se chuť začne vytrácet, znovu několikrát žvýkněte, doku se chuť opět nezvýrazní a poté opět žvýkačku přitiskněte k  tváři. Tento postup opakujte 30 minut, po této době je žvýkačka již zcela vyluhovaná. Po dobu použití žvýkačky nejezte ani nepijte, zejména pak nápoje jako je káva, ovocný džus nebo soda, neboť mohou snižovat vstřebání nikotinu z ústní dutiny. Těmto nápojům se vyhněte také 15 minut před užitím žvýkačky.

Přípravek nesmí užívat děti do 12 let, dospívající ve věku 12 - 17 let mohou přípravek užívat pouze ve vyjímečných případech a vždy pouze na doporučení lékaře.

Dále by Vás mohlo zajímat, že těhotné a kojící ženy a pacienti s onemocněním srdce a cév (např. angina pectoris, infarkt myokardu) by měli ukončit kouření ideálně bez pomoci nikotinových přípravků. Pokud to není možné, terapie musí probíhat pod dohledem lékaře (gynekolog, kardiolog). Pacienti trpící zažívacími obtížemi (vředy, reflux žaludečních kyselin) by měli raději používat jinou formu nikotinových přípravků (náplasti) než orální (pastilky, žvýkačky).

Co obsahuje?

Jedna žvýkačka obsahuje nicotinum 4 mg (odpovídá nicotini resinas 28,4 mg). Dále pomocné látky: žvýkačkovou masu, sorbitol (E420), xylitol (E967), uhličitan vápenatý (E170), bezvodý uhličitan sodný (E500), glycerol (E422), levomenthol, draselnou sůl acesulfamu (E950), sukralosu (E955), mannitol (E421),  arabskou klovatinu  (E414), oxid titaničitý (E171), levomenthol, aroma eucamenthol, aroma optacool.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NIQUITIN FRESHMINT 4MG GUM MND 100 I
Kód SÚKL 209965
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii závislosti na nikotinu
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!