Ušetříte 98 Kč
Popis produktu

Podrobný popis výrobku NIQUITIN CLEAR 21 MG 21MG/24H TDR EMP 7

Náplasti NiQuitin Clear obsahují nikotin, který se z nich po nalepení začne uvolňovat a vstřebávat se kůží do těla. Náplasti tak nahrazují nikotin, na který jste zvyklí z cigaret a který je příčinou vzniku závislosti na kouření. Náplasti NiQuitin Clear tak zmírňují touhu po kouření a odstraňují nepříjemné pocity při přerušení kouření, jako je podrážděnost, frustrace, zlost, úzkost, neklid a poruchy soustředění. Náplati NiQuitin Clear neobsahují škodlivé látky (dehet, oxid uhelnatý a další), které se uvolňují z cigaretového kouře. Nemají proto takové zdravotní riziko jako má kouření cigaret. Pro dosažení optimálních výsledků by léčba měla trvat 10 týdnů (u slabších kuřáků 8 týdnů), ne však déle. Nikotinové náplasti NiQuitin Clear jsou léčivý přípravek pouze pro vnější použití. Pozorně čtěte příbalový  leták!

Jak je používat?

Vyjměte náplast z obalu, přiložte ji lepivou stranou na kůži a pevně ji přitlačte dlaní po dobu 10 vteřin. Náplast přikládejte 1x denně vždy ve stejnou dobu, nejlépe krátce po probuzení. Starou náplast vždy odstraňte. Pro nalepení nové náplasti zvolte vždy jiné místo na kůži. Na stejné místo lze náplast přiložit nejdříve za 7 dní. 
Kouříte-li více než 10 cigaret denně postupujte následovně: 
 Fáze 1: NiQuitin Clear 21 mg po dobu 6 týdnů a dále 
 Fáze 2: NiQuitin Clear 14 mg po dobu 2 týdnů a dále 
 Fáze 3: NiQuitin Clear 7 mg po dobu 2 týdnů 
Kouříte-li méně než 10 cigaret postupujte takto:
 Fáze 2, NiQuitin Clear 14 mg po dobu 6 týdnů a dále 
 Fáze 3, NiQuitin Clear 7 mg po dobu 2 týdnů
Je důležité dodržet sestupný dávkovací program až do konce odvykací kúry. Zásadní je, abyste v době používání náplastí NiQuitin náplasti nekouřili. Kouření byť jen jedné cigarety snižuje šanci na úspěch. V době, kdy používáte náplasti, nesmíte používat jiné přípravky obsahující nikotin (např. nikotinové žvýkačky). V případě, že se vám nepodaří přestat kouřit nebo znovu začnete, poraďte se o dalším postupu s lékařem nebo lékárníkem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že náplasti NiQuitin Clear jsou průhledné a mají zaoblené rohy, díky čemuž poskytují vysoký komfort při jejich používání. S náplastí NiQuitin Clear se můžete krátce koupat, plavat nebo sprchovat. Náplasti NiQuitin Clear nejsou určeny pro děti do 18 let ani pro těhotné a kojící ženy. Pokud trpíte onemocněním srdce a/nebo cév, jater, ledvin nebo máte cukrovku, poraďte se o používání náplastí NiQuitin Clear s lékařem. 

Co obsahují?

Nicotinum 114 mg v 1 náplasti – 21 mg se uvolní během 24 hodin. Dále pomocné látky kopolymer ethylenu s vinyl-acetátem, polyisobuten s vysokou molekulovou hmotností a polyisobuten se střední molekulovou hmotností (polyisobuten B100 a B12SFN), polyethylen vysoké hustoty, silikonizovanou pegoterátovou folii, složenou polyesterovou folii, polyesterovou laminátovou folii a bílý inkoust. 

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NIQUITIN CLEAR 21 MG 21MG/24H TDR EMP 7
Kód SÚKL 209775
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii závislosti na nikotinu
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!