Ušetříte 63 Kč
Popis produktu

Podrobný popis výrobku NICORETTE SPRAY 1MG/DÁV ORM SPR SOL 2X13,2ML

Pokud přestanete kouřit a vaše tělo již nedostává nikotin vstřebávaný z tabáku, můžete pociťovat nepříjemné pocity, které se nazývají abstinenční příznaky. Pomocí spreje Nicorette můžete těmto příznakům předejít, případně nepříjemné pocity zmírnit – po určitou dobu budete svému tělu sprejem Nicorette dodávat malá množství nikotinu, který je obsažen v čisté formě a nepůsobí zdravotní rizika spojovaná s kouřením. Zdravotní rizika v důsledku kouření jsou způsobena škodlivinami obsaženými v tabáku. Odborná rada a podpora vašeho okolí zpravidla zlepšují naději kouření ovyknout. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Nasměrujte trysku spreje co nejblíže k otevřeným ústům. Stiskněte horní část dávkovače a jednou vstříkněte do úst, vyvarujte se vstříknutí na rty. Je možné vstříknout až 4 dávky za hodinu. Nepřekračujte 2 vstřiky při jedné aplikaci a 64 vstřiků v rozmezí 24 hodin (což odpovídá 4 vstřikům za hodinu v průběhu 16 hodin). K dosažení co nejlepších výsledků několik vteřin po vstřiku spreje nepolykejte. 

Schéma dávkování:

1. krok (1.- 6. týden): Použijete 1 nebo 2 dávky v době, kdy byste normálně kouřili cigaretu, nebo když máte chuť si zakouřit. Nejdříve vstříkněte jednou, a pokud chuť na cigaretu během několika minut neodezní, vstříkněte podruhé. Pro většinu kuřáků to znamená přibližně 1-2 dávky každých 30 minut až 1 hodinu. 
2. krok (7.- 9. týden): Začněte snižovat počet dávek za den. Do konce 9. týdne byste měli používat polovinu průměrného počtu dávek za den oproti 1. kroku.
3. krok (10.- 12. týden): Pokračujte ve snižování počtu dávek za den tak, abyste ve 12. týdnu nepoužívali více než 4 dávky za den. Jakmile snížíte dávku na 2-4 dávky za den, měli byste přestat sprej používat. Pokud se i po ukončení 3. kroku dostaví silná chuť na cigaretu, je možné si vstříknout 1 dávku spreje. Pokud nutkání během několika minut neodezní, je možné provést druhý vstřik. Neměly by se však používat více než 4 dávky denně.

Přípravek nesmí užívat dospívající do 18 let a nekuřáci.

Dále by Vás mohlo zajímat, že  těhotné a kojící ženy a pacienti s onemocněním srdce a cév (např. angina pectoris, infarkt myokardu) by měli ukončit kouření ideálně bez pomoci nikotinových přípravků. Pokud to není možné, terapie musí probíhat pod dohledem lékaře (gynekolog, kardiolog). Pacienti trpící cukrovkou by si měli při používání nikotinové substituční terapie častěji kontrolovat hladinu glykemie.

Co obsahuje?

Jedna dávka (vstřik) dodává nicotinum 1 mg v 0,07 ml roztoku (1 ml roztoku obsahuje nicotinum 13,6 mg). Dále pomocné látky: propylenglykol, bezvodý ethanol, trometamol, poloxamer 407, glycerol, hydrogenuhličitan sodný, levomenthol, tekuté mátové aróma, tekuté chladivé aróma, sukralózu, draselnou sůl acesulfamu, kyselinu chlorovodíkovou (k úpravě pH), čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NICORETTE SPRAY 1MG/DÁV ORM SPR SOL 2X13,2ML
Kód SÚKL 188195
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii závislosti na nikotinu, nikotin
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!