Popis produktu

Podrobný popis výrobku NICORETTE SPRAY 1MG/DÁV ORM SPR SOL 1X13,2ML

Pokud přestanete kouřit a vaše tělo již nedostává nikotin vstřebávaný z tabáku, můžete pociťovat nepříjemné pocity, které se nazývají abstinenční příznaky. Pomocí spreje Nicorette můžete těmto příznakům předejít, případně nepříjemné pocity zmírnit – po určitou dobu budete svému tělu sprejem Nicorette dodávat malá množství nikotinu, který je obsažen v čisté formě a nepůsobí zdravotní rizika spojovaná s kouřením. Zdravotní rizika v důsledku kouření jsou způsobena škodlivinami obsaženými v tabáku. Odborná rada a podpora vašeho okolí zpravidla zlepšují naději kouření ovyknout. 

Jak ho používat?

Nasměrujte trysku spreje co nejblíže k otevřeným ústům. Stiskněte horní část
dávkovače a jednou vstříkněte do úst, vyvarujte se vstříknutí na rty. K dosažení co nejlepších výsledků několik vteřin po vstřiku spreje nepolykejte. 

Schéma dávkování spreje Nicorette
1. krok (1.- 6. týden): Použijete 1 nebo 2 dávky v době, kdy byste normálně kouřili cigaretu, nebo když máte chuť si zakouřit. Nejdříve vstříkněte jednou, a pokud chuť na cigaretu během několika minut neodezní, vstříkněte podruhé. Pro většinu kuřáků to znamená přibližně 1-2 dávky každých 30 minut až 1 hodinu. 
2. krok (7.- 9. týden): Začněte snižovat počet dávek za den. Do konce 9. týdne byste měli používat polovinu průměrného počtu dávek za den oproti 1. kroku.
3. krok (10.- 12. týden): Pokračujte ve snižování počtu dávek za den tak, abyste ve 12. týdnu nepoužívali více než 4 dávky za den. Jakmile snížíte dávku na 2-4 dávky za den, měli byste přestat sprej používat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že užívání spreje Nicorette je nutné konzultovat s lékařem, pokud trpíte závažným srdečně-cévním onemocněním, máte-li cukrovku, jste těhotná nebo kojíte, je vám méně než 18 let.

Co obsahuje?

Jedna dávka (vstřik) dodává nicotinum 1 mg v 0,07 ml roztoku. Dále pomocné látky propylenglykol, bezvodý ethanol, trometamol, poloxamer 407, glycerol, hydrogenuhličitan sodný, levomenthol, mátové aróma, chladivé aróma, sukralózu, draselnou sůl acesulfamu, kyselina chlorovodíková, čištěná voda.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NICORETTE SPRAY 1MG/DÁV ORM SPR SOL 1X13,2ML
Kód SÚKL 188194
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii závislosti na nikotinu, nikotin
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!