Popis produktu

Podrobný popis výrobku NICORETTE MINT 4MG PAS CMP 20

Pokud přestanete kouřit a vaše tělo již nedostává nikotin vstřebávaný z tabáku, můžete pociťovat nepříjemné pocity, které se nazývají abstinenční příznaky. Pomocí pastilky Nicorette Mint 4 mg můžete těmto příznakům předejít, případně nepříjemné pocity zmírnit – po určitou dobu budete svému tělu pastilkami Nicorette Mint 4 mg dodávat malá množství nikotinu, který je obsažen v čisté formě a nepůsobí zdravotní rizika spojovaná s kouřením. Zdravotní rizika v důsledku kouření jsou způsobena škodlivinami obsaženými v tabáku. Odborná rada a podpora vašeho okolí zpravidla zlepšují naději kouření odvyknout. 

Jak je užívat?

Pastilky Nicorette Mint 4 mg užívejte dle potřeby, vždy když se dostaví touha po cigaretě. Obvyklá denní dávka je 8-12 pastilek denně. Nepřekračujte dávku 15 pastilek za den. Pastilku se vložte do úst a nechejte rozpouštět. Opakovaně ji přemísťujte z jedné strany úst na druhou, až do úplného rozpuštění pastilky (přibližně 16-19 minut). Pastilky se nežvýkejte nebo nepolykejte vcelku. Současně s pastilkou v ústech nejezte ani nepijte. Nápoje snižující pH v ústech jako např. káva, ovocná šťáva a alkoholické nápoje, mohou snížit absorpci nikotinu v ústech. K docílení maximální účinnosti je zapotřebí se vyvarovat pití těchto nápojů do 15 minut před užitím pastilky. Pokud chcete úplně zanechat kouření, je zapotřebí pastilky užívat obvykle alespoň 6 týdnů a v této době zahájit postupné snižování jejich počtu. Léčbu ukončete poté, když spotřeba pastilek klesne na 1-2 denně. 

Dále by Vás mohlo zajímat, že užívání pastilek Nicorette mint 4mg je nutné konzultovat s lékařem, pokud trpíte závažným srdečně-cévním onemocněním, máte-li cukrovku, jste těhotná nebo kojíte, je vám méně než 18 let.

Co obsahují?

Jedna pastilka obsahuje nicotinum 4 mg (jako nicotini resinas). Dále pomocné látky hypromelosu, složené tekuté mentholové aroma (aroma máty peprné, mentholové a cineolové), oxid titaničitý, sukralosu, leštidlo sepifilm (hypromelosa, mikrokrystalická celulosa, hlinitokřemičitan draselný, oxid titaničitý), draselnou sůl acesulfamu, polysorbát 80.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NICORETTE MINT 4MG PAS CMP 20
Kód SÚKL 175923
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii závislosti na nikotinu
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!