Sleva 5%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku NICORETTE INVISIPATCH 25MG/16H TDR EMP 7

Pokud přestanete kouřit a vaše tělo již nedostává nikotin vstřebávaný z tabáku, můžete pociťovat nepříjemné pocity, které se nazývají abstinenční příznaky. Pomocí náplastí Nicorette invisipatch můžete těmto příznakům předejít, případně nepříjemné pocity zmírnit – po určitou dobu budete svému tělu náplastmi Nicorette invisipatch dodávat malá množství nikotinu, který je obsažen v čisté formě a nepůsobí zdravotní rizika spojovaná s kouřením. Zdravotní rizika v důsledku kouření jsou způsobena škodlivinami obsaženými v tabáku. Odborná rada a podpora vašeho okolí zpravidla zlepšují naději kouření ovyknout.
Léčba pomocí náplastí Nicorette invisipatch trvá obvykle 12 týdnů, 8 týdnů léčby s dostatečnou dávkou nikotinu následovanou 4 týdny postupného snižování dávky.
Kuřákům s vysokým stupněm závislosti, kteří vykouří více než 20 denně, se doporučuje zahájit léčbu náplastmi Nicorette invisipatch 25mg/16h po dobu 8 týdnů. Po 8 týdnech se má dávka nikotinu postupně snižovat. Další 2 týdny se proto aplikuje Nicorette invisipatch 15mg/16h a následující 2 týdny Nicorette invisipatch 10mg/16h.

Jak je používat?

Používejte 1 náplast denně dle dávkovacího schématu. Náplast nalepte hned ráno po probuzení a odstraňte večer před spaním, aby bylo zachováno 16-ti hodinové působení. Náplast nalepujte na čistou, suchou a neporušenou pokožku bez ochlupení (např. trup, oblast kyčle, rameno nebo hruď). Místo nalepení střídejte, každý den náplast nalepte jinam.  

Dávkovací schéma pro kuřáky s vysokým stupněm závislosti na nikotinu
Krok 1: Nicorette invisipatch 25 mg/16 h jedna náplast jednou denně prvních 8 týdnů
Krok 2: Nicorette invisipatch 15 mg/16 h jedna náplast jednou denně následující 2 týdny
Krok 3: Nicorette invisipatch 10 mg/16 h jedna náplast jednou denně poslední 2 týdny

Dále by Vás mohlo zajímat, že používání náplastí Nicorette invisipatch 25mg/16h je nutné konzultovat s lékařem, pokud trpíte závažným srdečně-cévním onemocněním, máte-li cukrovku, jste těhotná nebo kojíte, je vám méně než 18 let.

Co obsahují?

Nicorette invisipatch 25 mg/16 h, o ploše 22,5 cm2 obsahuje nicotinum 39,37 mg a uvolňuje nicotinum 25 mg za 16 hod. Dále pomocné látky polyetylentereftalátový film, triacylglyceroly se středně dlouhým řetězcem, základní butylovaný metakrylátový kopolymer, adhezivní akrylátový roztok, hydroxid draselný, sodnou sůl kroskarmelózy, aluminium-acetylacetonát, hliník, silikon.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NICORETTE INVISIPATCH 25MG/16H TDR EMP 7
Kód SÚKL 136126
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii závislosti na nikotinu
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!