Ušetříte 56 Kč
Popis produktu

Podrobný popis výrobku NICORETTE CLASSIC GUM 4MG GUM MND 105

Pokud přestanete kouřit a vaše tělo již nedostává nikotin vstřebávaný z tabáku, můžete pociťovat nepříjemné pocity, které se nazývají abstinenční příznaky. Pomocí Nicorette Classic Gum 4 mg můžete těmto příznakům předejít, případně nepříjemné pocity zmírnit – po určitou dobu budete svému tělu žvýkačkami Nicorette Classic Gum 4 mg dodávat malá množství nikotinu, který je obsažen v čisté formě a nepůsobí zdravotní rizika spojovaná s kouřením. Zdravotní rizika v důsledku kouření jsou způsobena škodlivinami obsaženými v tabáku. Odborná rada a podpora vašeho okolí zpravidla zlepšují naději kouření ovyknout. 

Jak ho brát?

Žvýkačky Nicorette Classic Gum 4 mg užívejte dle potřeby, vždy když se dostaví touha po cigaretě. Obvyklá denní dávka je 8-12 žvýkaček denně. Nepřekračujte dávku 24 žvýkaček za den. Žvýkačky Nicorette Classic Gum 4 mg žvýkejte pomalu přerušovaně po dobu 30 minut. Žvýkejte do pocitu silné chutě po nikotinu nebo mravenčení, poté žvýkání přerušte a žvýkačku umístěte ke tvářím nebo pod jazyk do doby, než mravenčení ustane. Pak opět pomalu žvýkejte. Tento postup opakujte po dobu 30 minut, střídejte místa pro umístění žvýkačky při přerušení žvýkání. Během žvýkání nic nepijte, nejezte a nekuřte. Pokud chcete úplně zanechat kouření, je zapotřebí žvýkačky užívat alespoň 3 měsíce a v této době zahájit postupné snižování počtu žvýkaček. Léčbu ukončete poté, když spotřeba žvýkaček klesne na 1-2 žvýkačky denně. Chcete-li snížit počet vykouřených cigaret, užívejte žvýkačky Nicorette Classic Gum 4 mg mezi jednotlivými epizodami kouření vždy, když se dostaví naléhavá potřeba kouřit, abyste co nejvíce prodloužili interval bez kouření, a záměrně tak snížili počet vykouřených cigaret za den na nejnižší možnou míru. Žvýkačky Nicorette Classic Gum 4 mg lze užívat také při dočasné abstinenční fázi v situacích bez možnosti kouřit, například v místech se zákazem kouření nebo v případě, kdy si nepřejete kouřit a přitom pociťujete potřebu si zapálit. Pravidelné užívání žvýkaček déle než 1 rok se všeobecně nedoporučuje.

Dále by Vás mohlo zajímat, že užívání žvýkaček Nicorette Classic Gum 4 mg je nutné konzultovat s lékařem, pokud trpíte závažným srdečně-cévním onemocněním, máte-li cukrovku, jste těhotná nebo kojíte, je vám méně než 18 let.

Co to obsahuje?

Jedna žvýkací guma obsahuje 20 mg Nicotini resinas, což odpovídá 4 mg nicotinum (nikotin). Dále pomocné látky uhličitan sodný, žvýkačkovou masu, sorbitol, krystalizující sorbitol 70 %, aroma, glycerol 85 %, chinolinovou žluť.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NICORETTE CLASSIC GUM 4MG GUM MND 105
Kód SÚKL 150123
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii závislosti na nikotinu, nikotin
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!