Popis produktu

Podrobný popis výrobku NASIVIN 0,025% 0,25MG/ML NAS GTT SOL 10ML

Léčivý přípravek Nasivin 0,025% obsahuje účinnou látku oxymetazolin, který stahuje cévy v nosní sliznici a snižuje tak její překrvení. Tím dochází ke zmenšení otoku sliznice a usnadnění dýchání a zlepšení uvolnění hlenů. Nasivin 0,025% je vhodný při akutní rýmě, alergické rýmě a záchvatech neinfekční vasomotorické rýmy tzv. rhinitis vasomotorica. Dále se po poradě s lékařem používá pro posílení odtoku sekretu z vedlejších nosních dutin, při zánětu sluchové (Eustachovy) trubice a zánětu středního ucha v důsledku rýmy. 

Jak ho používat?

Aplikujte 1–2 kapky 2–3× denně do každé nosní dírky. Účinek může nastat během několika sekund po aplikaci a trvá až 8 hodin. Nosní kapky Nasivin 0,025% se mohou používat pouze krátkodobě, maximálně 7 dní v kuse. Trvalé používání totiž může vést k chronickému ucpání nosu a v konečné fázi k porušení nosní sliznice. Znovu můžete kapky použít až po několikadenním přerušení léčby.

Dále by Vás mohlo zajímat, že o používání přípravku Nasivin 0,025% se musíte poradit s lékařem, pokud Vaše dítě trpí dalšími onemocněními, jako je zelený zákal, závažné onemocnění srdce a cév, vysoký krevní tlak, onemocnění prostaty, deprese, porfyrie, nadměrná aktivita štítné žlázy a cukrovka. 

Co obsahuje?

Oxymetazolini hydrochloridum 0,25 mg v 1 ml roztoku (oxymetazolini hydrochloridum 10 ug v 1 kapce). Dále pomocné látky monohydrát kyseliny citronové, dihydrát natrium-citrátu, roztok benzalkonium-chloridu, glycerol 85%, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název NASIVIN 0,025% 0,25MG/ML NAS GTT SOL 10ML
Kód SÚKL 119685
Farmakoterapeutická skupina Dekongesční a jiná nosní léčiva k lokální aplikaci. Sympatomimetika samotná
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!