Ušetříte 38 Kč
Popis produktu

Podrobný popis výrobku MEPILEX AG 10X10 CM, 5 KS, ANTIMIKROBIÁLNÍ PĚNOVÉ KRYTÍ SE SILIKONOVOU VRSTVOU SAFETAC

Mepilex® Ag je jemné, měkké a velmi přizpůsobivé antimikrobiální silikonové krytí, které absorbuje exsudát a udržuje prostředí rány vlhké. Do 30 minut po nanesení deaktivuje infekční agens, která se vyskytují v ráně a jeho účinek trvá až 7 dnů.  Tím, že krytí omezuje počet mikroorganismů v ráně, může také omezit zápach. Technologie měkkého silikonu Safetac utěsní okraje rány, čímž zabraňuje úniku exsudátu na okolní kůži a minimalizuje tak riziko macerace. Krytí s technologií Safetac jsou atraumatická při nošení i během převazu. Minimalizují poškození rány, okolní kůže a bolest pacienta.

Na které rány se hodí?

Akutní rány - popáleniny II. stupně
Chronické rány - bércové vředy, vředy na chodidlech, proleženiny (dekubity)

Mepilex Ag se nesmí používat u pacientů s přecitlivělostí na stříbro.

Jak ho používat?

Vypláchněte ránu fyziologickým roztokem nebo vodou a důkladně osušte okolní kůži. Odstraňte ochranné fólie a přiložte lepící stranou na ránu. Krytí nenapínejte. Krytí by mělo přesahovat okraje rány o 2 - 3 cm na okolní kůži. Krytí můžete zastřihnout podle potřeby na požadovanou velikost a tvar. Následně zafixujte obvazem nebo jiným fixačním prostředkem. Mepilex Ag se může používat pod kompresní obvazy.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Mepilex Ag by se neměl používat během léčby ozařováním nebo při některých druzích vyšetření, např. rentgenovém (RTG) či ultrazvukovém (UZ) vyšetření, při diatermii nebo během magnetické rezonance (MR). Krytí dále nepoužívejte zároveň s oxidačními činidly, např. roztoky chlornanů nebo peroxidem vodíku.

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!