Sleva 3%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS SPC 20 I

Léčivý přípravek Megafyt Žlučníková čajová směs obsahuje hrubě práškovanou směs léčivých rostlin (nať máty peprné, řepíková nať, jablečníková nať, reveňový kořen), které se řadí do skupiny tzv. fytofarmak. Podporují vylučování žluči při přechodném nechutenství a mírných trávicích obtížích, provázených nadýmáním, pocitem plnosti a napětím v břiše. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití. Čajová směs má charakteristickou vůni po mátě. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Čaj pijte teplý, neslazený 3 × denně po jídle. Jeden nálevový sáček přelijte 0,25 l vroucí vody a nechte 5 - 10 minut vyluhovat v zakryté nádobě, čaj se nesmí vařit. Nálev připravte vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Čaj nepoužívejte déle než 2 týdny. Pokud dojde po 1 týdnu užívání čaje ke zhoršení stavu, je nutno léčbu ukončit.

Přípravek není vhdoný pro děti do 12 let. Užívání během těhotenství a v období kojení se nedoporučuje.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pacienti, kteří trpí žaludečním refluxem (gastroezofageální reflux) by neměli užívat přípravky s obsahem máty peprné, protože ty mohou obtíže s pálením žáhy zesílit. Během užívání Megafyt Žlučníkové čajové směsi se může objevit žlutavé nebo červeno-hnědé zbarvení moči, které však není na závadu, dále se mohou objevit křeče a bolesti břicha, zejména u pacientů s dráždivým střevem.

Co obsahuje?

Jeden nálevový sáček obsahuje Menthae piperitae herba (nať máty peprné) 525 mg, Agrimoniae herba (řepíková nať) 375 mg, Marrubii herba (jablečníková nať) 375 mg, Rhei radix (reveňový kořen) 225 mg.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS SPC 20 I
Kód SÚKL 107819
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!