Popis produktu

Podrobný popis výrobku MASTODYNON POR GTT SOL 1X50ML

Mastodynon ovlivňuje hormonální systém zejména tím, že snižuje hladinu hormonu prolaktinu, který působí především na mléčnou žlázu. Bez porady s lékařem se přípravek používá při premenstruačním syndromu, který se dostavuje krátce před menstruačním krvácením, a který se projevuje mastodynií (bolest, napětí nebo zvýšená citlivost prsů), psychickou nevyrovnaností, zácpou, otoky, bolestí hlavy až migrénou. Pouze po poradě s lékařem se Mastodynon dále užívá k léčbě mastodynie při nezhoubných bolestivých onemocněních prsu, jako je fibrocystická mastopatie, a při poruchách menstruačního cyklu (poruchy frekvence krvácení).

Jak ho užívat?

Dospělé ženy a dospívající dívky starší 14 let užívají 2× denně 30 kapek (ráno a večer). Kapky užívejte naředěné trochou vody nebo jinou tekutinou. Prři odměřování dávky držte lahvičku ve svislé poloze. Abyste dosáhli optimálního léčebného efektu, doporučuje se užívat přípravek nepřetržitě 3 měsíce (užívání nemá být přerušováno ani během menstruace). Pokud příznaky přetrvávají i po nepřetržitém 3 měsíčním užívání, poraďte se s lékařem.

Mastodynon by neměly užívat dospívající dívky před nástupem pravidelné menstruace.
Pokud jste těhotná, přípravek neužívejte. V období kojení se užívání přípravku nedoporučuje.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek obsahuje ethanol (alkohol), což je třeba vzít v úvahu u těhotných a kojících žen, pacientů s onemocněním jater, epilepsií a u dětí. Přípravek by neměli užívat pacienti trpící alkoholismem.

Co obsahuje?

Sto gramů kapek obsahuje: 20,0 g Agnus castus D1; 10,0 g Caulophyllum thalictroides D4; 10,0 g Cyclamen europaeum D4; 10,0 g Strychnos ignatii D6;  20,0 g Iris versicolor D2; 10,0 g Lilium tigrinum D3
Pomocné látky: ethanol

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název MASTODYNON POR GTT SOL 1X50ML
Kód SÚKL 45546
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!