Popis produktu

Podrobný popis výrobku MAR RHINO 1MG/ML NAS SPR SOL 15ML

Nosní sprej Mar Rhino 0,01% obsahuje léčivou látku xylometazolin. Ta způsobuje v místě svého účinku stažení cév, čímž snižuje otok sliznic a následně usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění hlenů. Účinek nastupuje obvykle za 5-10 minut. Přípravek Mar Rhino 0,01% se používá ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při záchvatu nadměrné tvorby hlenu způsobeného rýmou a při alergické rýmě, k urychlení uvolnění hlenů při zánětu vedlejších dutin nosních a při zánětu Eustachovy trubice společně s rýmou. 

Jak ho používat?

Vstřikujte 1 dávku spreje do každé nosní dírky maximálně 3× denně. Přípravek nepoužívejte bez doporučení lékaře déle než 5 dní, dětem jej bez konzultace s lékařem nepodávejte déle než 3 dny.

Co obsahuje?

V jednom ml roztoku obsahuje xylometazolini hydrochloridum 1 mg (0,1 %). Dále pomocné látky mořskou vodu, dihydrogenfosforečnan draselný, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název MAR RHINO 1MG/ML NAS SPR SOL 15ML
Kód SÚKL 107739
Farmakoterapeutická skupina Dekongesční a jiná nosní léčiva k lokální aplikaci. Sympatomimetika samotná
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!