Popis produktu

Podrobný popis výrobku MAGNESII LACTICI 0,5 TBL. MEDICAMENTA 0,5G TBL NOB 100

Léčivý přípravek Magnesii Lactici MVM obsahuje minerální látku hořčík, který příznivě působí na činnost nervového systému a psychické funkce (snižuje nervovou dráždivost, upravuje psychické napětí a podrážděnost a s nimi související problémy se spánkem), příznivě působí na činnost (kontraktilitu) svalů a  účastní se řady důležitých enzymatických reakcí. Nedostatek hořčíku se projevuje třesem, svalovou slabostí až nadměrnými stahy svalstva (křeče), zvýšenou nervovou dráždivostí, psychickým napětím a s ním související nespavostí, bušením srdce, střevním dyskomfortem s průjmem. Přípravek Magnesii Lactici MVM se používá k prevenci a léčbě nedosttaku hořčíku, k léčbě nedostatku hořčíku v důsledku jiných onemocnění, jako doplněk léčby některých alergických onemocnění, k tlumení premenstručního napětí a migrén a také při nedostatku hořčíku během těhotenství. Vhodné pro dospělé, těhotné a kojící ženy a děti od 6 let věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí užívají dle doporučení lékaře 4 – 6 tablet denně, rozděleně ve 2 – 3 dávkách. Děti užívají 1 – 2 tablety denně. Tablety se užívají mezi jídly, vcelku, nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe vody.

Přípravek není určen pro děti do 6 let věku. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat na doporučení lékaře.

Dále by Vás mohlo zajímat, že hořčík (Magnesii Lactici MVM) je třeba podávat nejméně ve tříhodinovém odstupu od ostatních léčivých přípravků, aby nedošlo k narušení jejich vstřebávání.

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje magnesii lactas dihydricus 0,5 g a dále pomocné látky: monohydrát laktosy, bramborový škrob, želatinu, mastek, magnesium-stearát, sodnou sůl kroskarmelosy

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název MAGNESII LACTICI 0,5 TBL. MEDICAMENTA 0,5G TBL NOB 100
Kód SÚKL 17992
Farmakoterapeutická skupina Jiné minerální doplňky
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!