Popis produktu

Podrobný popis výrobku LOPERON 2MG CPS DUR 20

Léčivý přípravek Loperon obsahuje účinnou látku loperamid, která se řadí do skupiny látek proti průjmu, tzv. antidiaroik. Loperamid zklidňuje střevní peristaltiku a prodlužuje dobu střevní pasáže, snižuje inkontinenci a nutkání na stolici. Loperon se používá k symptomatické léčbě akutního a chronického průjmu, pokud není možná léčba vlastní příčiny průjmu (kauzální terapie). Vhodné pro dospělé, dospívající a děti od 6 let věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

akutní průjem:

– děti od 6 let: jako počáteční dávka se podává 1 tobolka, poté 1 tobolka po každé další řídké stolici
– dospělí a dospívající od 12 let: jako počáteční dávka se užívají 2 tobolky, poté 1 tobolka po každé další řídké stolici

chronický průjem:

Dětem od 6 let se jako počáteční dávka podává 1 tobolka, dospělí a dospívající od 12 let užívají jako počáteční dávku 2 tobolky. Poté by měla být dávka upravována až do dosažení 1–2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle dosaženo udržovací dávkou 1–6 tobolek denně.

Tobolky je třeba spolknout a zapít přiměřeným množstvím tekutiny nezávisle na jídle. Maximální denní dávka pro dospělé představuje 8 tobolek (16 mg), u dětí a dospívajících je zapotřebí určovat dávku podle tělesné hmotnosti (3 tobolky/20 kg), nesmí se však překročit 8 tobolek denně. Léčba akutního průjmu u dětí by měla být doplněna o včasné podání rehydratačního roztoku. U dospělých se podává rehydratační roztok v případě potřeby. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 48 hodin.

Přípravek nesmí užívat děti do 2 let věku. Těhotné a kojící ženy by přípravek užívat neměly.

Dále by Vás mohlo zajímat, že během užívání přípravku Imodium se může dostavit únava, závratě nebo ospalost. Při řízení vozidel nebo obsluze strojů se proto doporučuje dbát zvýšené opatrnosti. Přípravek se nesmí podávat jako prvotní léčba pacientům s akutní úplavicí, akutní ulcerózní kolitidou, salmonellou, campylobacterem či neprůchodností střev. Přípravek obsahuje laktosu.
 
Co obsahuje?
 
Jedna tobolka obsahuje loperamidi hydrochloridum 2 mg a dále pomocné látky: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, mastek, magnesium-stearát, černý oxid železitý (E172), žlutý oxid železitý (E172), oxid titaničitý (E171), želatinu, ipatentní modř V (E131).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název LOPERON 2MG CPS DUR 20
Kód SÚKL 192853
Farmakoterapeutická skupina Antidiaroika, antipropulsiva, loperamid
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!