Ušetříte 46 Kč
Popis produktu

Podrobný popis výrobku LIVOSTIN 0,5MG/ML OPH GTT SUS 1X4ML

Léčivý přípravek Livostin obsahuje účinnou látku levokabastin. Patří do skupiny léků působících proti přecitlivělosti, tzv. antialergik. Přípravek Livostin oční kapky zmírňuje svědění, zarudnutí očí, otok očních víček a slzení, které jsou způsobeny alergií na trávy, pyl, plísně, prach a další látky.

Jak ho používat?

Před každým použitím obsah lahvičky důkladně protřepejte. Vkápněte 2× denně 1 kapku do každého oka. Při větších potížích je možné vkapávat 1 kapku 34× denně. Při léčbě celoročních alergických obtíží lze přípravek Livostin používat v případě dobrého účinku i po několik měsíců. Při kapání mírně zakloňte hlavu, prstem odtáhněte dolní víčko, obraťte lahvičku dnem vzhůru a stlačením lahvičky vkápněte na vnitřní stranu víčka 1 kapku. Poté oko pomalu zevřete. Kapátkem se nedotýkejte oka ani jiného povrchu, aby nedošlo ke znečištění kapek ani k poranění oka.

Přípravek není určen pro děti do 6 let. Těhotné a kojící ženy by měly přípravek používat pouze v nezbytných případech a po předchozí konzultaci s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pokud se příznaky do jednoho týdne po zahájení léčby výrazné nezlepší nebo nenastane ústup obtíží, je zapotřebí konzultace s lékařem. Během léčby očními kapkami Livostin nepoužívejte měkké (hydrofilní) kontaktní čočky, protože by mohlo dojít k podráždění očí. Kontaktní čočky před aplikací z oka vyndejte a počkejte nejméně 15 minut před jejich opětovným nasazením. Oční kapky Livostin lze používat jeden měsíc po prvním otevření lahvičky.

Co obsahuje?

Jeden ml suspenze obsahuje levocabastinum 0,50 mg jako levocabastini hydrochloridum 0,54 mg. Dále pomocné látky propylenglykol, hydrogenfosforečnan sodný, monohydrát dihydrogenfos­forečnanu sodného, hypromelózu 2910, polysorbát 80, dihydrát edetanu disodného, vodu na injekci.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název LIVOSTIN 0,5MG/ML OPH GTT SUS 1X4ML
Kód SÚKL 119923
Farmakoterapeutická skupina Dekongesční léčiva a antialergika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!