Popis produktu

Podrobný popis výrobku DIABETAN SPC 1 IV

Příznivě ovlivňuje zvýšenou hladinu cukru, působí močopudně, antisepticky (protibakteriálně) a mírně spasmolyticky. Vhodný pro diabetiky. Čtěte pozorně příbalový leták.

Jak ho používat? 

1 polévková lžíce čajové směsi se přelije šálkem (¼ l) vařící vody a po 15 minutách vyluhování v přikryté nádobě se scedí, čaj se nesmí vařit. Pije se teplý 3x denně. Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.
 

Dále by Vás mohlo zajímat, že se neužívá při přecitlivělosti na některou složku přípravku.
Čaj obsahuje smetankový kořen s natí (8 %). Pacienti s onemocněním žlučníku a žlučových cest
(zejména se žlučovými kameny) nebo s aktivním žaludečním vředem nesmí tento přípravek užívat.

Nepřerušujte léčbu antidiabetiky. Doporučujeme kontrolovat hladinu cukru v krvi. Vzhledem k obsahu smetankového kořene s natí by čaj neměli užívat pacienti se srdečním selháním či selháním ledvin.
Vzhledem k obsahu šalvěje a lékořice se přípravek nemá používat během těhotenství a kojení.
Přípravek obsahuje šalvěj, která může ovlivnit schopnost řídit a obsluhovat stroje. Pokud je u Vás pozornost ovlivněna, neřiďte ani neobsluhujte stroje.
Doporučujeme uživateli, aby se poradil s lékařem, pokud příznaky onemocnění při používání tradičního rostlinného přípravku přetrvávají, nebo pokud se objeví nežádoucí účinky neuvedené v příbalové informaci.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za „Použitelné do“. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Co obsahuje?

Phaseoli fructus s. sem. 17,0g (fazolový plod bez semen), Myrtilli herba 15,0g (borůvková nať), Salviae officinalis herba 15,0 g (nať šalvěje lékařské), Galegae herba 12,0g (jestřabinová nať), Polygoni avic. herba 10,0g (nať rdesna ptačího), Taraxaci radix c. herba 8,0g (smetankový kořen s natí), Rubi fruticosi folium 8,0g (ostružiníkový list), Foeniculi fructus 8,0g (fenyklový plod), Bardanae radix 5,0g (lopuchový kořen), Liquiritiae radix 2,0g (lékořicový kořen) ve 100,0 g čajové směsi.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
Měrná cena 64,00 Kč / 100 g
SÚKL název DIABETAN SPC 1 IV
Kód SÚKL 1918
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!