Popis produktu

Podrobný popis výrobku LEGALON 70 70MG CPS DUR 30

Léčivý přípravek Legalon 70 obsahuje léčivou látku silymarin, která patří do skupiny tzv. hepatoprotektiv, léčiv používaných k léčbě jaterních onemocnění. Silymarin se získává z rostliny Ostropestřce mariánského (Silybum marianum). Má schopnost pohlcovat volné radikály, brání poškození buněčných membrán a podporuje regeneraci jaterních buněk, které překonaly poškození. Legalon se používá jako podpůrná léčba při toxickém poškození jater, chronickém zánětlivém onemocnění jater nebo při jaterní cirhóze. Přípravek je možné podávat dlouhodobě. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí a dospívající od 12 let užívají na začátku léčby a při závažných stavech 2 tobolky 3 × denně, jako udržovací dávka se poté užívá 1 tobolka 3 × denně. Tobolku spolkněte celou a zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Pokud příznaky přetrvávají nebo se zhoršují, navštivte lékaře.

Přípravek není určen pro děti do 12 let. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pacienti se žloutenkou by měli navštívit lékaře. Léčba Legalonem je prospěšná, jenom pokud je přerušeno působení toxické látky, která vyvolává poškození jater (např. alkohol). Legalon není vhodný k léčbě akutních otrav.

Co obsahuje?

Jedna tobolka obsahuje Silybi mariani fructus extractum siccum 36-44:1 (extrahováno ethylacetátem 86,5-93,3 mg, což odpovídá silymarinum 70 mg) a dále pomocné látky: povidon 40, mannitol, polysorbát 80, sodnou sůl karboxymetylškrobu (typA), magnesium-stearát, červený a černý oxid železitý, oxid titaničitý, želatinu, natrium-lauryl-sulfát.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název LEGALON 70 70MG CPS DUR 30
Kód SÚKL 216682
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii onemocnění jater, hepatoprotektiva
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!