Popis produktu

Podrobný popis výrobku LACTULOSE AL 667MG/ML SIR 1X200ML

Přípravek Lactulose AL působí v tlustém střevě, kde se působením střevní flóry rozkládá, snižuje pH a osmotickým působením následně zvyšuje objem střevního obsahu. Tím se podporuje peristaltika (pohyb) tlustého střeva a obnovuje se konzistence stolice. Zácpa mizí a znovu se obnovuje přirozený rytmus tlustého střeva. Lactulose AL se nejčastěji užívá k léčbě zácpy za účelem obnovení přirozeného (fyziologického) vyprazdňovacího rytmu tlustého střeva a dále v případech, kdy může mít měkká stolice pro pacienta léčebný přínos. Jedná se například o obtíže s hemoroidy, rekonvalescenci po zákrocích na tlustém střevě a konečníku. Použití přípravku v dalších případech (indikacích) již určuje výhradně lékař. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí a mladiství užívají jako úvodní dávku 15 - 45 ml denně, po několika dnech je možné snížit na udržovací dávku 15 - 30 ml. Děti ve věku 7 - 14 let užívají jako úvodní dávku 15 ml denně, po několika dnech je možné snížit na udržovací dávku 10 - 15 ml.
Děti ve věku 1 - 6 let užívají 5 - 10 ml denně.
Kojenci do 1 roku užívají až 5 ml denně.

Pro odměření požadovaného množství přípravku použijte odměrku, která je součástí balení. Sirup můžete užívat ředěný nebo neředěný, v jediné denní dávce nebo rozděleně do dvou dávek. Můžete ho smíchat s vodou nebo teplým nápojem nebo ho můžete vmíchat do jogurtu, obilovin nebo polotuhého jídla. Pokud přípravek užíváte v jediné denní dávce, užívejte ho vždy ve stejnou denní dobu, např. při snídani. Během dne pečlivě dbejte na dostatečný příjem tekutin (1,5 - 2 litry denně).

Děti by měli přípravek užívat vždy až po konzultaci s lékařem a pouze vyjímečně.
Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že zlepšení obtíží můžete zaznamenat až po 2-3 dnech užívání přípravku. Podle odpovědi na léčbu je případně možné po několika dnech užívání uvodní dávku převést na udržovací dávku. Pacienti s nesnášenlivostí laktózy by měli užívat přípravek opatrně, nejlépe po konzultaci s lékařem, vzhledem k možnému obsahu laktózy. Lactulose AL mohou v dávkách obvyklých pro léčbu zácpy užívat také diabetici.

Co obsahuje?

Jeden mililitr roztoku obsahuje 667 mg lactulosum.
Přípravek neobsahuje žádné pomocné látky, může však obsahovat malá množství přidružených cukrů, napč. laktózy, galaktózy a fruktózy.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název LACTULOSE AL 667MG/ML SIR 1X200ML
Kód SÚKL 42546
Farmakoterapeutická skupina Osmoticky působící laxativa
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!