Popis produktu

Podrobný popis výrobku LACTULOSA BIOMEDICA 667MG/ML SIR 500ML

Přípravek Biomedica Lactulosa působí v tlustém střevě, kde se působením střevní flóry rozkládá, snižuje pH a osmotickým působením následně zvyšuje objem střevního obsahu. Tím se podporuje peristaltika (pohyb) tlustého střeva a obnovuje se konzistence stolice. Zácpa mizí a znovu se obnovuje přirozený rytmus tlustého střeva. Biomedica Lactulosa se nejčastěji užívá k léčbě chronické zácpy, způsobené především špatnými vyprazdňovacími návyky a dále v případech, kdy může mít měkká stolice pro pacienta léčebný přínos. Jedná se například o obtíže s hemoroidy, rekonvalescenci po zákrocích na tlustém střevě a konečníku. Použití přípravku v dalších případech (indikacích) již určuje výhradně lékař. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí užívají jako úvodní dávku 15 - 45 ml denně (1 - 3 polévkové lžíce), dlouhodobě 15 - 25 ml denně.
Děti ve věku 7 - 15 let užívají jako úvodní dávku 15 ml denně (1 polévková lžíce), dlouhodobě 5 - 10 ml denně.
Děti ve věku 1 - 6 let užívají 5 - 10 ml denně.
Kojenci do 1 roku užívají 2,5 - 5 ml denně.

Sirup můžete užívat ředěný nebo neředěný, obvykle celou denní dávku najednou po snídani. Během dne pečlivě dbejte na dostatečný příjem tekutin (1,5 - 2 litry denně).

Děti by měli přípravek užívat vždy až po konzultaci s lékařem a pouze vyjímečně!
Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že zlepšení obtíží můžete zaznamenat až po 2-3 dnech užívání přípravku. Podle odpovědi na léčbu je případně možné po několika dnech užívání uvodní dávku převést na udržovací dávku. Laktulózu mohou v dávkách obvyklých pro léčbu zácpy užívat také diabetici. Zpočátku léčby se může objevit plynatost a nadýmání, které však postupně vymizí.

Co obsahuje?

Jeden mililitr roztoku obsahuje 667 mg lactulosi solutio 50 %.
Přípravek neobsahuje žádné pomocné látky, může však obsahovat malá množství přidružených cukrů, napč. laktózy, galaktózy, epilaktózy a fruktózy.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název LACTULOSA BIOMEDICA 667MG/ML SIR 500ML
Kód SÚKL 17191
Farmakoterapeutická skupina Osmoticky působící laxativa
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!