Popis produktu

Podrobný popis výrobku KREON 10 000 10000U CPS ETD 50

Léčivý přípravek Kreon 10 000 obsahuje aktivní pankreatické enzymy lipázu, amylázu a proteázu, které patří do skupiny tzv. léčiv na podporu zažívání (digestiva). Kreon 10 000 se používá k léčbě poruch zažívání a trávení způsobených nedostatečnou nebo chybějící tvorbou či účinností pankreatických enzymů. Tyto poruchy bývají často spojeny s různými onemocněními slinivky břišní, např. s chronickým zánětem slinivky břišní, cystickou fibrózou, zúžením žlučovodů, zánětlivými střevními onemocněními (Crohnova choroba), se stavy po odstranění slinivky břišní, rakovinou slinivky břišní apod. Cílem léčby je dosažení normální váhy a úprava stolice a trávicích obtíží, jako jsou nadýmání, pocit plnosti, plynatost a tučná stolice (steatorea). Bez porady s lékařem můžete přípravek užívat pro zlepšení zažívání těžké, tučné a neobvyklé stravy a nepříjemných pocitů nedostatečného trávení. Vhodný pro dospělé a děti. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Obvykle se při obtížích souvisejících s nedostatkem pankreatických enzymů užívají 2 – 4 tobolky během nebo po každém hlavním jídle nebo svačině. Přesné dávkování vždy určí lékař s ohledem na závažnost obtíží a individuální potřeby pacienta (průjem, tuk ve stolici). Přípravek užívejte během jídla nebo krátce po jídle. Tobolky polkněte celé, nedrcené, nerozkousané a dostatečně zapijte vodou. Pokud nemůžete tobolku polknout, opatrně ji otevřete a přidejte její obsah k malému množství měkké kyselé stravy (jogurt, jablečné pyré) nebo je smíchejte s kyselou tekutinou (džusy). Spolkněte směs ihned, bez drcení nebo žvýkání a zapijte vodou nebo šťávou. Nezadržujte tobolky nebo jejich obsah v ústech, ale ihned jej spolkněte. Dávkování u pacientů s cystickou fibrózou vždy určí lékař podle individuálních potřeb pacienta. Pokud se při samoléčbě potíže neupraví během 10 – 14 dnů nebo se naopak zhorší, navštivte lékaře.

Těhotné a kojící ženy mohou v případě potřeby a na doporučení lékaře přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Kreon 10 000 nahrazuje nedostatek trávicích enzymů, které vytváří slinivka břišní (pankreas). Enzymy obsažené v tabletě se uvolňují v tenkém střevě, kde zvyšují štěpení jednotlivých složek potravy. Lipáza rozkládá tuky a umožňuje tím jejich vstřebávání a vstřebávání vitamínů rozpustných ve vodě. Amyláza rozkládá sacharidy, proteáza štěpí bílkoviny. Obvyklá dávka při obtížích souvisejích s nedostatkem enzymů slinivky břišní se pohybuje mezi 25 000 a 80 000 jednotkami lipázy.

Co obsahuje ?
Jedna tobolka obsahuje pankreatinum (pankreatinový prášek z vepřové tkáně) 150 mg, což odpovídá aktivitě (jednotky Ph.Eur.): amyláza 8 000 j. Ph.Eur., lipáza 10 000 j. Ph.Eur., proteáza 600 j. Ph.Eur.. Dále pomocné látky: makrogol 4000, ftalát hypromelosy, dimetikon 1 000, triethyl-citrát, cetylalkohol, červený, žlutý a černý oxid železitý (E 172), oxid titaničitý (E 171), natrium-lauryl-sulfát, želatinu

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název KREON 10 000 10000U CPS ETD 50
Kód SÚKL 230609
Farmakoterapeutická skupina Multienzymy (amyláza, lipáza, protéza)
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!