Sleva 8%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku KREON 10 000 10000U CPS ETD 50

Přípravek Kreon 10 000 obsahuje vepřový pancreatin (směs enzymů amyláza, lipáza a proteáza) ve formě velmi malých peletek, uzavřených v želatinové tobolce. Tyto mikropeletky se v tenkém střevě rozpouštějí a uvolněné enzymy umožňují trávení jednotlivých složek potravy (tuky, škroby, bílkoviny). Kreon 10 000 se používá k léčbě nedostatečné činnosti slinivky břišní (pankreas) a k náhradě chybějícíh trávicích enzymů, které bývají často spojeny s různými onemocněními slinivky břišní, např. cystickou fibrózou, chronickým či akutním zánětem slinivky břišní, po operacích slinivky břišní apod. Bez porady s lékařem můžete přípravek užívat při příznacích poruch trávení vyvolaných nedostatečnou tvorbou trávicích enzymů. Přípravek je určen pro dospělé i děti. Pozorně čtěte příbalový leták!

Jak ho užívat?

Obvykle se při obtížích souvisejích s nedostatkem enzymů slinivky břišní užívají 1 - 2 tobolky během nebo po každém hlavním jídle nebo svačině. Přesné dávkování vždy určí lékař s ohledem na závažnost obtíží a individuální potřeby pacienta. Přípravek užívejte během jídla nebo krátce po jídle. Tobolky spolkněte celé, nedrcené, nerozkousané a dostatečně zapijte vodou. Pokud nemůžete tobolku polknout, opatrně ji otevřete a přidejte její obsah k malému množství měkké kyselé stravy (jogurt, jablečné pyré) nebo je smíchejte s kyselou tekutinou (džusy). Spolkněte směs ihned, bez drcení nebo žvýkání a zapijte vodou nebo šťávou. Nezadržujte tobolky nebo jejich obsah v ústech, ale ihned jej spolkněte.

Těhotné ženy mohou přípravek užívat až po doporučení lékařem. Během kojení se přípravek může užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že dávka přípravku Kreon 10 000 se měří v jednotkách lipázy, která je jedním z enzymů pankreatinu. Obvyklá dávka při obtížích souvisejích s nedostatkem enzymů slinivky břišní se pohybuje mezi 25 000 a 80 000 jednotkami lipázy. Dávku však vždy upraví lékař v závislosti na konkrétním onemocnění, hmotnosti, dietě apod. Pokud se v případě samoléčby obtíže během 10 - 14 dnů neupraví nebo se naopak zhorší, navštivte lékaře.

Co obsahuje ?
Jedna tobolka obsahuje 150 mg pankreatinu, což odpovídá (jednotky Ph.Eur.) - amyláza 8 000, lipáza 10 000, proteáza 600. Dále pomocné látky: makrogol 4000, ftalát hypromelosy, dimetikon 1 000, triethyl-citrát, cetylalkohol, červený, žlutý a černý oxid železitý (E 172), oxid titaničitý (E 171), natrium-lauryl-sulfát, želatinu

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název KREON 10 000 10000U CPS ETD 50
Kód SÚKL 230609
Farmakoterapeutická skupina Multienzymy (amyláza, lipáza, protéza)
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!