Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku KRYTÍ S MASTÍ GRASSOLIND 10X10CM,10KS

Grassolind neutral je bavlněný mastný tyl s velkými oky, jehož základ tvoří bavlna. Velká oka umožňují nejen snadný odvod exsudátu, ale také dodatečné nanesení léčiva přes síťový materiál. Krytí je napuštěno neutrální mastí s obsahem bílé vazelíny, která nedráždí a nealergizuje ani při delším ošetřování. Neobsahuje žádné přidané účinné látky, což případně umožňuje použití jiných léčiv. Krytí udržuje okraje rány elastické a nelepí se ke spodině rány, díky čemuž jsou převazy bezbolestné. Grassolind je vhodný k ošetření chronických ran i u pacientů s velmi citlivou pokožkou. Dobře se kombinuje se savými materiály (Zetuvit, Sterilux ES, Medicomp).

Na které rány se hodí?

Akutní rány – popáleniny, opařeniny, odřeniny, léčba rtg dermatitid v onkologii, místa po odběru epidermálních štěpů
Chronické rány - bércové vředy, diabetické vředy, proleženiny

Jak ho používat?

Vyjměte krytí spolu s oběma krycími papíry z peel-obalu a případně dle potřeby přistřihněte. Odstraňte krycí papír na jedné straně, přiložte kompres na ránu a poté stáhněte zbývající krycí papír. Pro zachycení sekretů z rány naneste přes Grassolind Neutral sterilní, dobře savý kompres, např. Zetuvit, Sterilux ES, Medicomp. K sekundární fixaci krytí se doporučuje použít fixační obinadla (Peha crepp, Peha haft). Grassolind je nutné měnit každých 24 hodin.

Dále by Vás mohlo zajímat, že při dlouhodobém přiložení může dojít ke vstřebání masti. Možnému slepení s ránou v takových případech zabráníte přiložením dalšího kompresu s mastí.

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!