Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku KRYTÍ S MASTÍ ATRAUMAN 5X5CM 10KS

Atrauman je sterilní hydrofobní polyesterový tyl s drobnými oky pro moderní hojení ran. Podporuje granulaci, velikost jednotlivých ok však zamezuje prorůstání nově vznikající tkáně a brání vzniku hypergranulací. Krytí je utkáno z hladkých vláken, která se nelepí ke spodině rány, což umožňuje šetrný převaz rány. Je impregnováno neutrální lanolinovou mastí, která neobsahuje přidané účinné látky, nedráždí a nevyvolává alergické reakce ani při delším ošetřování. V ráně po ní nezůstávají žádné obtížně odstranitelné zbyt­ky. Krytí je prostupné pro sekrety i plyny, což umožňuje dobrý odvod sekretu a zároveň může rána dýchat. Rovněž udržuje okraje ran elastické a chrání před vysoušením.

Na které rány se hodí?

Akutní rány – drobné odřeniny, eroze, tržné rány, zhmožděné rány, popáleniny, poškození po ozáření
Chronické rány s malou sekrecí, ve fázi epitelizace

Jak ho používat?

Vyjměte krytí spolu s oběma krycími papíry z peel-obalu a případně dle potřeby přistřihněte. Odstraňte krycí papír na jedné straně, přiložte kompres na ránu a poté stáhněte zbývající krycí papír. Pro zachycení sekretů z rány naneste přes Atrauman sterilní, dobře savý kompres, např. Zetuvit, Sterilux ES, Medicomp. K sekundární fixaci krytí se doporučuje použít fixační obinadla (Peha crepp, Peha haft). Atrauman je možné na ráně ponechat až 3 dny. Pokud neurčí lékař jinak, mělo by krytí být vyměněno při každém převazu.

Dále by Vás mohlo zajímat, že má-li Atrauman z terapeutických důvodů zůstat při převazu na ráně, může dojít při dlouhodobém přiložení ke vstřebání masti. Možnému slepení s ránou v takových případech zabráníte přiložením dalšího kompresu s mastí.

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!