Popis produktu

Podrobný popis výrobku Kinesio FOX MUSCLE tejp 5cmx5m modrý

Kinezio tejpovací pásky se používají jako terapie chronických i akutních onemocnění pohybového aparátu v rehabilitační a sportovní medicíně, ve fyzioterapii, pediatrii, ortopedii a veterinární medicíně. Sportovci se díky nim mohou léčit i při sportu, neboť páska nijak neomezuje při sportovním výkonu ani při běžných denních činnostech, lze se s ní i sprchovat. Dokonale přilne na pokožku a kopíruje její povrch, čímž dokáže ovlivňovat napětí svalů bez omezení rozsahu pohybu. Tejpy pomáhají snižovat otoky, předcházet zraněním, podporují hojení, zmírňují a odstraňují bolest, poskytují podporu a ochranu svalům a kloubům, zlepšují jejich hybnost a pohyblivost a rovněž snižují únavu svalů. Nejčastěji se používají k terapii tenisového a golfového lokte, syndromu karpálního tunelu, zranění ramenních a kolenních kloubů, bolesti páteře, bolesti šlach, zlomenin, skoliózy, natržení a natažení svalů. Dále se dají použít i na vadné držení těla, ochablé břišní svalstvo a proti kolikám u miminek, vrozeným vývojovým vadám nebo u žen po porodu pro lepší zavinování dělohy.
Páska je prodyšná a hypoalergenní. Přilnavost zaručuje termosenzitivní lepidlo z lékařské pryskyřice, které se aktivuje teplem, proto dokonale přilne již po dvaceti minutách k pokožce. Díky tloušťce, prodyšnosti a elasticitě lze přirovnat Kinezio tejp k druhé kůži, což zaručuje, že  do dvou hodin po nanesení ho nebudete zpravidla vůbec vnímat. Elastické vlastnosti si kinezio tejp udržuje po dobu 3 - 5 dní.

Jak ho používat?

 Páska se aplikuje na oholenou, odmaštěnou a suchou pokožku. Část těla, na kterou se páska nánáší, musí být ve stavu protažení. Po aplikaci dojde k napnutí kůže a ostatních měkkých tkání. Po návratu do neutrální pozice se kinezio tejp díky elasticitě smrští zpět, čímž dojde k jeho zvrásnění, které tvoří velkou část terapeutického účinku. Rohy tejpovací pásky je nutné zastřihnout dokulata, aby se předešlo odlupování ostrých rohů. Odstraňuje se ve směru růstu chlupů, pomalu, tahem a šetrně. Odstranění lze usnadnit minerálními oleji, nebo mýdlovou vodou.

Dále by Vás mohlo zajímat, že je nutné, aby aplikaci prováděl vždy odborník, který zná a respektuje fyziologii hojení a anatomické poměry svalů, vazů, fascií, šlach a lymfatického systému. V případě neodborné aplikace nemusí být tejpování účinné a může stav pacienta i zhoršit.

Co obsahuje?

96% bavlna, 4% elastan

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!