Popis produktu

Podrobný popis výrobku KALOBA POR GTT SOL 1X50ML

Kaloba kapky jsou rostlinný léčivý přípravek obsahující výtažek z Jihoafrické pelargonie (Pelargonium sidoides,  EPs 7630), který se tradičně používá k léčbě příznaků akutní bronchitidy (zánět průdušek) nevyžadující antibiotickou léčbu. Kapky jsou vhodné pro děti již od 1 roku.

Jak ho užívat?

Děti ve věku 1 - 5 let užívají 3× denně 10 kapek. Děti ve věku 6 - 12 let užívají 3× denně 20 kapek. Dospělí a dospívající od 12 let užívají 3× denně 30 kapek. Kapky se užívají s trochou tekutiny ráno, v poledne a večer a zapíjí se dostatečným množství tekutiny. Nepřekračujte doporučené dávkování. Během užívání přípravku dbejte na dostatečný příjem tekutin během celého dne.

Přípravek není určen pro děti do 1 roku, těhotné a kojící ženy.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek se doporučuje užívat ještě několik dní po ústupu obtíží, aby se zabránilo návratu nemoci. Délka léčby by neměla přesáhnout 7 - 10 dní. Kaloba kapky obsahují množství alkoholu odpovídající  3,8 ml piva, 1,6 ml vína na jednu dávku.

Co obsahuje?

Pelargonii sidoidis extractum fluidum (1 : 8 – 10, extrahováno ethanolem 11% (m/m)) 8,0 g v 10 g roztoku (kapek). Dále pomocné látky: ethanol 13% (V/V) - součást extraktu, glycerol 85%.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název KALOBA POR GTT SOL 1X50ML
Kód SÚKL 23999
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!