Popis produktu

Podrobný popis výrobku KALOBA 20 MG POTAHOVANÉ TABLETY TBL FLM 21

Kaloba tablety jsou rostlinný léčivý přípravek obsahující výtažek z Jihoafrické pelargonie (Pelargonium sidoides,  EPs 7630), který se tradičně používá k léčbě příznaků akutní bronchitidy (zánět průdušek) nevyžadující antibiotickou léčbu. Tablety jsou vhodné pro děti od 6 let a dospělé.

Jak ho užívat?

Děti ve věku 6 - 12 let užívají 2× denně 1 tabletu. Dospělí a dospívající od 12 let užívají 3× denně 1 tabletu. Tablety se užívají ráno, v poledne a večer, nerozkousané a zapíjí se dostatečným množství tekutiny. Nepřekračujte doporučené dávkování. Během užívání přípravku dbejte na dostatečný příjem tekutin během celého dne.

Přípravek není určen pro děti do 6 let, těhotné a kojící ženy.

Dále by Vás mohlo zajímat, že délka léčby by neměla přesáhnout 7 - 10 dní. Pacienti s těžkými poruchami jater, autoimunitními onemocněními a jinými poruchami imunity by se měli o vhodnosti užívání přípravku nejprve poradit s lékařem. Tablety obsahují laktózu.

Co obsahuje?

Jedna potahovaná tableta obsahuje 20 mg Pelargonii sidoidis extractum fluidum (1 : 8 – 10, extrahováno ethanolem 11% (m/m)). Dále pomocné látky: maltodextrin, mikrokrystalickou celulózu, monohydrát laktózy, sodnou sůl kroskarmelózy, srážený oxid křemičitý, magnesium-stearát, hypromelózu 2506/5, makrogol 1500, žlutý oxid železitý E172, červený oxid železitý E172, oxid titaničitý E171, mastek, protipěnivou emulzi (simetikon, methylcelulosa, kyselina sorbová).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název KALOBA 20 MG POTAHOVANÉ TABLETY TBL FLM 21
Kód SÚKL 196598
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!