Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku KALOBA 20 MG/7,5 ML SIRUP SIR 100ML

Kaloba sirup je rostlinný léčivý přípravek obsahující výtažek z Jihoafrické pelargonie (Pelargonium sidoides,  EPs 7630), který se tradičně používá k léčbě příznaků akutní bronchitidy (zánět průdušek) nevyžadující antibiotickou léčbu. Sirup je vhodný pro děti již od 1 roku.

Jak ho užívat?

Děti ve věku 1 - 5 let užívají 3× denně 2,5 ml. Děti ve věku 6 - 12 let užívají 3× denně 5 ml. Dospělí a dospívající od 12 let užívají 3× denně 7,5 ml. Sirup se užívá ráno, v poledne a večer a zapíjí se dostatečným množství tekutiny. Nepřekračujte doporučené dávkování. Během užívání přípravku dbejte na dostatečný příjem tekutin během celého dne.

Přípravek není určen pro děti do 1 roku, těhotné a kojící ženy.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek se doporučuje užívat ještě několik dní po ústupu obtíží, aby se zabránilo návratu nemoci. Délka léčby by neměla přesáhnout 7 - 10 dní. Pacienti s těžkými poruchami jater, autoimunitními onemocněními a jinými poruchami imunity by se měli o vhodnosti užívání přípravku nejprve poradit s lékařem.

Co obsahuje?

Vysušený Pelargonii sidoidis extractum fluidum (1 : 8 – 10, extrahováno ethanolem 11% (m/m)) 0,2506g ve 100 g sirupu. Dále pomocné látky: maltodextrin, xylitol, glycerol 85%, bezvodou kyselinu citrónovou, kalium-sorbát, xanthanovou klovatinu, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název KALOBA 20 MG/7,5 ML SIRUP SIR 100ML
Kód SÚKL 196594
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!