Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku JODISOL SPRAY 38,5MG/G DRM SPR SOL 1X75G

Přípravek Jodisol sprej se používá jako povrchová dezinfekce kůže a sliznic, k ošetření dutiny ústní, po operačních zákrocích v dutině ústní, po bodnutí hmyzem apod. Jodisol je žlutohnědá až tmavočervená kapalina s charakteristickým zápachem po ethanolu a jodu. Má rozsáhlé spektrum účinku na řadu bakterií, plísní a virů. Po nanesení působí téměř okamžitě, krátka doba kontaktu s ránou nijak nesnižuje účinnost přípravku. Jodisol sprej je určen pouze pro zevní použití. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Stlačte rozprašovač přiměřenou silou a rovnoměrným postřikem naneste sprej na povrch předem očištěné pokožky. Jedním stiskem rozprašovače se uvolní cca 0,05 ml Jodisolu. Postřik opakujte podle rozsahu poranění.

Přípravek nepoužívejte v případě přecitlivělosti na jod. Těhotné a kojící ženy by se o vhodnosti použití přípravku měly poradit s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že zvýšené opatrnosti je třeba u pacientů s poruchami činnosti štítné žlázy, činnosti ledvin a u dětí do 6 měsíců věku. Jodisol ztráci svou účinnost při kontaktu s mýdlem, mlékem, bílkovinami a alklickými látkami.

Co obsahuje?

Sto gramů roztoku obsahuje 3,85 g povidonum iodinatum. Dále pomocné látky ethanol 95 %

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název JODISOL SPRAY 38,5MG/G DRM SPR SOL 1X75G
Kód SÚKL 25264
Farmakoterapeutická skupina Antiseptika, desinficiencia
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!