Popis produktu

Podrobný popis výrobku JODISOL 38,5MG/G DRM SOL 760G

Přípravek Jodisol roztok se používá jako povrchová dezinfekce kůže a sliznic, k ošetření dutiny ústní, po operačních zákrocích v dutině ústní, po bodnutí hmyzem apod. Jodisol je žlutohnědá až tmavočervená kapalina s charakteristickým zápachem po ethanolu a jodu. Má rozsáhlé spektrum účinku na řadu bakterií, plísní a virů. Po nanesení působí téměř okamžitě, krátka doba kontaktu s ránou nijak nesnižuje účinnost přípravku. Jodisol roztok je určen pouze pro zevní použití. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Roztok se nanáší přímo na postižené místo:

přímo - na drobná poranění kůže, po bodnutí hmyzem nebo k dezinfekci operačního pole

ředěný vodou v poměru 1 : 20 - k výplachům, obkladům, ke kloktání apod.

Přípravek nepoužívejte v případě přecitlivělosti na jod. Těhotné a kojící ženy by se o vhodnosti použití přípravku měly poradit s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že zvýšené opatrnosti je třeba u pacientů s poruchami činnosti štítné žlázy, činnosti ledvin a u dětí do 6 měsíců věku. Jodisol ztráci svou účinnost při kontaktu s mýdlem, mlékem, bílkovinami a alklickými látkami.

Co obsahuje?

Sto gramů roztoku obsahuje 3,85 g povidonum iodinatum. Dále pomocné látky ethanol 95 %

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název JODISOL 38,5MG/G DRM SOL 760G
Kód SÚKL 25270
Farmakoterapeutická skupina Antiseptika, desinficiencia
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!