Popis produktu

Podrobný popis výrobku JENAMAZOL 20MG/G VAG CRM 20G+APL

Léčivý přípravek Jenamazol 2% obsahuje léčivou látku klotrimazol, která patří do skupiny léčiv proti plísňovým a kvasinkovým onemocněním, tzv. antimykotik. Jenamazol se používá k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganismy, kvasinkami, plísněmi především rodu Candida. Navíc působí proti Trichomonas vaginalis a infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby, především streptokoky a stafylokoky a gramnegativními mikroby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Mezi nejčastější gynekologické záněty patří tzv. kandidóza způsobená kvasinkou rodu Candida. Jejími nejobvyklejšími příznaky jsou svědění, pálení, zarudnutí, zduření a bolestivost v oblasti pochvy a vulvy většinou provázené bělavým, hrudkovitým výtokem bez zápachu. Přípravek mohou používat také muži, a to buď při přeléčení současně se svou partnerkou, nebo při zánětu žaludu. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Přípravek se používá 3 následující dny po sobě, obvykle 1 × denně - vždy večer. Naplňte aplikátor vaginálním krémem (5 g) a zaveďte jeho obsah co nejhlouběji do pochvy. Pro každou novou aplikaci použijte vždy nový aplikátor. Třídenní aplikace je obvykle dostačující, v případě potřeby však může být léčba opakována. Léčba by neměla být prováděna během menstruace a měla by být vždy dokončena před jejím začátkem. Pro zabránění opětovné infekce (reinfekce) by měl být současně přeléčen i sexuální partner.

Přípravek není určen pro dívky do 12 let věku. Těhotné ženy by přednostně měly používat formu vaginálních tablet, neboť je možné je zavádět bez aplikátoru. Těhotné ženy v období 1. trimestru a během kojení mohou přípravek používa pouze na doporučení lékaře a se zvláštní opatrností.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Jenamazol 2% vaginální krém může po dobu používání snížit bezpečnost antikoncepčních metod, např. spermicidních přípravků, pesaru nebo kondomu.

Co obsahuje?

Jedna dávka (5 g) vaginálního krému obsahuje clotrimazolum 100 mg a dále pomocné látky: sorbitan-stearát, polysorbát 60, vorvaňovinu, cetylstearylalkohol, benzylalkohol, oktyldodekanol, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název JENAMAZOL 20MG/G VAG CRM 20G+APL
Kód SÚKL 100170
Farmakoterapeutická skupina Gynekologická antiinfektiva a antiseptika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!