Popis produktu

Podrobný popis výrobku ISOCHOL 400MG TBL OBD 30

Léčivý přípravek Isochol obsahuje účinnou látku hymecromon, která patří do skupiny léčiv používaných k terapii onemocnění jater a žlučových cest. Hymecromon zvyšuje vylučování žluče a žlučových solí, příznivě ovlivňuje její složení a uvolňuje křeče (spazmy) žlučníku a žlučových cest. Isochol se používá k léčbě chronického zánětu žlučníku (chronická cholecystitida), žlučových kamenů (cholelitiáza), trávicích obtíží způsobených poruchou nebo onemocněním žlučových cest (biliární dyspepsie), dále k uvolnění křečí (spazmů) v oblasti žlučníku, žlučových cest a žlučových svěračů (Oddiho svěrač). Isochol rovněž usnadňuje odchod zbytkových složek žluči ze žlučových cest po operacích v oblasti žlučových cest. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí a dospívající od 14 let užívají 3 × denně 1 tabletu, při průjmu se doporučuje dávku snížit. Tablety se užívají před jídlem, polykají se celé, nerozkousané s trochou tekutiny. Přípravek se užívá dlouhodobě, několik týdnů až měsíců nebo pouze krátkodobě při obtížích, vždy podle doporučení lékařem. Rovněž je možné užít 1 tabletu preventivně před očekávaným těžším, pro žlučové cesty zatěžujícím jídlem. Během léčby se nesmí pít alkoholické nápoje.

Přípravek není určen pro děti do 14 let věku. Těhotné ženy mohou přípravek užívat pouze vyjímečně a pouze krátkodobě na doporučení lékařem. Kojící ženy by přípravek užívat neměli.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Isochol se nesmí užívat v případě akutního zánětu žlučových cest nebo při jejich neprůchodnosti (obstrukci), při těžké jaterní infekci, při těžké poruše ledvinových funkcí. Přípravek dále nesmí užívat pacienti s Cohnovou chorobou nebo ulcerózní kolitidou. Tablety obsahují laktosu a sacharosu.

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje hymecromonum 400 mg a dále pomocné látky: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, želatinu, sodnou sůl karboxymethylškrobu, mastek, stearan vápenatý, sacharosu, sodnou sůl karmelosy, oxid titaničitý, směs bílého a karnaubského vosku.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ISOCHOL 400MG TBL OBD 30
Kód SÚKL 93157
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii onemocnění jater a žlučových cest
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!