Popis produktu

Podrobný popis výrobku

Inositol je vitamínový faktor patřící do skupiny B vitamínu. Nachází se v lidském těle, je přítomný ve fosfolipidech v buněčných stěnách. Dokáže v těle podporovat produkci lecitinu a hraje též důležitou roli při regulování metabolizmu tuků, cukrů a buněčných funkcí nervového systému. Nejbohatším rostlinným zdrojem inositolu jsou citrusové plody, celozrnné obilniny, sušené ovoce (arašídy), semínka (pšeničné klíčky), luštěniny (fazole), droždí. Ovoce a čerstvá zelenina obsahují víc inositolu než mražené potraviny, konzervované potraviny a potraviny naložené v soli. Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamín patřící do skupiny B vitamínu. Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk. Kyselina listová se nachází v zelené zelenině s velkými listy, v játrech, vejcích a luštěninách. Její podíl v ovoci je naopak velmi malý (kromě pomerančů), to platí i pro maso a mléko. Vařením potravin se podíl folátů (90%) téměř úplně zničí již za několik minut. 

Jak ho brát?

Užívejte 1 - 2 sáčky denně. Obsah sáčku rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. Přípravek můžete užívat kdykoliv během dne. 

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Inofolic lze užívat dlouhodobě. Je důležité jej uchovávat na suchém místě.

Co obsahuje?

Inositol 2 g, kyselina listová 200 mcg.

Důležité informace

Druh přípravku Potravní doplněk

Jedná se o doplněk stravy, jeho vlastnostmi nejsou prevence nebo léčba onemocnění. Doplňky stravy mají vlastnosti potravin, obsahují zpravidla látky s výživovou hodnotou, minerály nebo vitamíny, mohou tak příznivě působit na organismus. Stravu ani léky nenahrazují, pouze doplňují!

Doplňující informace
SÚKL název
Kód SÚKL 0
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!