Sleva 15%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku IMODIUM RAPID 2MG POR TBL DIS 6

Léčivý přípravek Imodium Rapid obsahuje účinnou látku loperamid, která se řadí do skupiny látek proti průjmu, tzv. antidiaroik. Loperamid zklidňuje střevní peristaltiku a prodlužuje dobu střevní pasáže, snižuje inkontinenci a nutkání na stolici. Imodium se používá k symptomatické léčbě akutního a chronického průjmu. Na doporučení lékaře se dále používá u pacientů s vývodem tenkého střeva (ileostomie) ke snížení počtu stolic, objemu stolice a úpravě její hustoty. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

akutní průjem:

– děti: jako počáteční dávka se podává 1 tableta, poté 1 tableta po každé další řídké stolici
– dospělí a dospívající od 12 let: jako počáteční dávka se užívají 2 tablety, poté 1 tableta po každé další řídké stolici

chronický průjem:

Dětem se jako počáteční dávka podává 1 tableta, dospělí a dospívající od 12 let užívají jako počáteční dávku 2 tablety. Poté by měla být dávka upravována až do dosažení 1–2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle dosaženo udržovací dávkou 1–6 tablet denně.

Tableta se vloží do úst a nechá se volně rozpustit. Maximální denní dávka pro dospělé představuje 8 tablet (16 mg), u dětí a dospívajících je zapotřebí určovat dávku podle tělesné hmotnosti (3 tablety/20 kg), nesmí se však překročit 8 tablet denně. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 48 hodin.

Přípravek se nesmí podávat dětem do 6 let věku. Těhotné a kojící ženy by přípravek užívat neměly.

Dále by Vás mohlo zajímat, že během užívání přípravku Imodium Rapid se může dostavit únava, závratě nebo ospalost. Při řízení vozidel nebo obsluze strojů se proto doporučuje dbát zvýšené opatrnosti. Přípravek se nesmí podávat jako prvotní léčba pacientům s akutní úplavicí, akutní ulcerózní kolitidou, salmonellou, campylobacterem či neprůchodností střev. Přípravek obsahuje aspartam.

Co obsahuje?
Jedna tableta obsahuje loperamidi hydrochloridum 2 mg a dále pomocné látky: želatinu, mannitol, aspartam, hydrogenuhličitan sodný, mátové aroma v prášku.
 

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název IMODIUM RAPID 2MG POR TBL DIS 6
Kód SÚKL 233901
Farmakoterapeutická skupina Antidiaroika, antipropulsiva, loperamid
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!