Popis produktu

Podrobný popis výrobku IBALGIN RAPIDCAPS 400MG CPS MOL 20

Léčivý přípravek Ibalgin Rapidcaps 400mg obsahuje účinnou látku ibuprofen, která se řadí do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Ibalgin Rapidcaps 400mg tlumí mírnou až středně silnou bolest, jako je bolest hlavy včetně migrény, bolest zubů, zad, svalů a neuralgie (bolest nervů), ulevuje při bolestivé menstruaci, při pooperačních bolestech, zhmožděninách a podvrtnutí a rovněž snižuje horečku a tiší bolest při chřipce a nachlazení. Dále se používá k mírnění bolesti zánětu u kloubních onemocnění, např. při revmatoidní artritidě či osteoartróze. Vhodný pro dospěléa dospívající s tělesnou hmotností větší než 40 kg. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí a dospívající starší 12 let s tělesnou hmotností ≥ 40 kg užívají 1 tobolku při obtížích, maximálně však 3 × denně s časovým rozestupem minimálně 4 hodiny mezi jednotlivými dávkami. Tobolky se polykají celé, nerozkousané, s dostatečným množstvím tekutiny, s jídlem nebo bez jídla. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, užívejte přípravek během jídla. Nepřekračujte doporučené dávkování. Přesné dávkování při artritických onemocněních určí lékař.

Přípravek není určen pro děti do 12 let věku s tělesnou hmotností ≤ než 40 kg. Těhotné ženy v 1. a 2. trimestru mohou přípravek užívat pouze v nutných případech, ve 3. trimestru se přípravek nesmí užívat. Kojící ženy mohou přípravek užívat v případě potřeby v co nejnižších dávkách a po co nejkratší dobu (horečka, bolest).

Dále by Vás mohlo zajímat, že pokud dospívajícím od 12 let věku potřeba podávat přípravek déle než 3 dny nebo pokud se obtíže zhorší, vyhledejte lékaře. Pokud u dospělých příznaky přetrvávají nebo se zhoršují nebo pokud je přípravek potřeba užívat déle jak 10 dní, je nutné se poradit s lékařem. Během léčby přípravkem Ibalgin Rapidcaps 400mg nepijte alkoholické nápoje a nekuřte. Pokud trpíte jinými onemocněními, například máte-li vředy, poruchu krvetvorby nebo cévní onemocnění, konzultujte užívání přípravku s lékařem.

Co obsahuje?

Jedna měkká tobolka obsahuje ibuprofenum 400 mg a dále pomocné látky: makrogol 600, roztok hydroxidu draselného 85% (E525), želatinu, čištěnou vodu, tekutý částečně dehydratovaný sorbitol (E420), extrakt z košenily 43% (E120).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název IBALGIN RAPIDCAPS 400MG CPS MOL 20
Kód SÚKL 229965
Farmakoterapeutická skupina Deriváty kyseliny propionové
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!