Popis produktu

Podrobný popis výrobku IBALGIN 200 200MG TBL FLM 24

Léčivý přípravek Ibalgin 200 obsahuje účinnou látku ibuprofen, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých látek. Přípravek je určen ke snížení horečky, ke zmírnění příznaků chřipky a akutního zánětu horních cest dýchacích, k úlevě od mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolest zubů, bolest uší, bolest hlavy, bolest po operaci, bolest při pohmoždnění nebo podvrtnutí a bolestivá menstruace. V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artróze) provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře. Určeno pro dospělé a děti od 6 let věku.

Jak ho užívat?

Děti ve věku 6 – 12 let užívají 1 tabletu dle potřeby, s časovým odstupem mezi jednotlivými dávkami 6 – 8 hodin. U dětí s tělesnou hmotností do 30 kg se nedoporučuje podávat více než 2 tablety za den. Tablety se užívají ideálně s jídlem nebo po jídle, polykají se celé, nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny. Přípravek není vzhledem ke své formě určen pro děti do 6 let věku. Pro děti mladší 6 let je určena forma sirupu.

Dospělí a dospívající od 12 let užívají dle potřeby 1 – 2 tablety 3 – 4 × denně, s odstupem mezi jednotlivými dávkami 4 – 6 hodin. Tuto dávku nepřekračujte, pokud lékař neurčí jinak. Tablety se užívají ideálně s jídlem nebo po jídle, polykají se celé, nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.

Přípravek nesmí užívat těhotné ženy ve 3. trimestru gravidity. Během 1. a 2. trimestru těhotenství je možné přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře. Kojící ženy mohou přípravek užívat v doporučených dávkách po co nejkratší možnou dobu.

Dále by Vás mohlo zajímat, že tablety obsahují laktosu. Bez porady s lékařem je možné dětem přípravek podávat maximálně 3 dny. Během léčby přípravkem Ibalgin 200 nepijte alkoholické nápoje a nekuřte. Pokud trpíte jinými onemocněními, např. žaludečními či dvanáctníkovými vředy, srdečním selháním, vysokým krevním tlakem, konzultujte užívání přípravku s lékařem.

Co obsahuje?

Jedna potahovaná tableta obsahuje 200 mg ibuprofenum. Dále pomocné látky monohydrát laktosy, mikrokrystalickou celulosu, kukuřičný škrob, sodnou sůl kroskarmelosy, magnesium-stearát, koloidní hydratovaný oxid křemičitý, hypromelózu 2910/3, makrogol 6000, mastek, oxid titaničitý (E 171), sodnou sůl erythrosinu (E127), simetikonovou emulzi (SE 4).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název IBALGIN 200MG TBL FLM 24
Kód SÚKL 229969
Farmakoterapeutická skupina Antiflogistikum, antirevmatikum
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!