Sleva 10%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku HYLAK FORTE POR SOL 100ML

Léčivý přípravek Hylak Forte obsahuje bakterie (laktobacily, enterokoky, escherichie), které se přirozeně vyskytují v trávicím traktu. Podílejí se na trávení potravy, mají vliv na tvorbu vitamínů (B6, B12 a K) a současně zhoršují růstové podmínky pro nežádoucí (patogenní) zárodky, tlumí tvorbu toxických látek a zabraňují jejich průniku do organismu. Působením vnějších vlivů, např. léčbou antibiotiky, ozařováním, nevhodnou změnou stravovacích návyků, může být toto přirozené osídlení mikroflórou narušeno a může dojít k přerůstání nežádoucích zárodků. Hylak Forte se používá při léčbě meteorismu (plynatost), průjmu, zácpy (obstipace), dyspepsie, během léčby a po léčbě antibiotiky, k úpravě trávicích poruch vyvolaných změnou klimatu a stravy (cestování do teplých krajin), při léčbě salmonely. Délka léčby závisí na typu a průběhu onemocnění a může být v případě potřeby dlouhodobá.

Jak ho užívat?

Dospělí i dospívající od 12 let užívají v prvních dnech 3 × denně 2 ml přípravku. Kojenci a děti užívají v prvních dnech 3 × denně 1 ml přípravku. Po zlepšení akutních obtíží je možné dávku snížit na polovinu. U pacientů se zvýšenou produkcí žaludeční kyseliny, často spojenou s pálením žáhy, se doporučuje rozložit denní dávku do více než 3 jednotlivých dávek. Přípravek se užívá před jídlem nebo během jídla s velkým množstvím tekutiny, nejlépe vodou, čajem nebo džusem, ne však s mlékem. Děti mohou přípravek užívat s dětskými čaji nebo jablečným džusem.

Těhotné a kojící ženy by se o užívání přípravku měly nejprve poradit s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že při užívání přípravku Hylak forte je třeba se vyhnout současnému užití antacid, tj. přípravků užívaných na snížení kyselosti v žaludku - na pálení žáhy a nepít mléko. Přípravek obsahuje laktosu.

Co obsahuje?

100 ml roztoku obsahuje bezzárodkový koncentrát: Escherichiae coli metabolita 24,9481 g, Enteroococci faecalis metabolita 12,4741 g, Lactobacilli acidophili metabolita 12,4741 g, Lactobacilli helvetici metabolita 49,8960 g. Dále pomocné látky: heptahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, hydrogenfosforečnan draselný, kyselinu mléčnou, kyselinu fosforečnou 85%, kalium-sorbát, monohydrát kyseliny citronové, laktosu, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název HYLAK FORTE POR SOL 100ML
Kód SÚKL 223200
Farmakoterapeutická skupina Protiprůjmové mikroorganismy, organismy produkující kyselinu mléčnou
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!