Popis produktu

Podrobný popis výrobku HIRUDOID 300MG/100G GEL 40G

Po nanesení na postižené místo přispívá Hirudoid k rychlejšímu vstřebávání podkožních hematomů (krevní výron, "jelito") a otoků, urychluje rozpouštění povrchových sraženin (trombů) a rovněž má protizánětlivé účinky. Hirudoid gel se používá k léčbě zranění tupým předmětem s krevním výronem nebo bez krevního výronu a dále k léčbě povrchového zánětu žil, pokud pacient nemůže používat stahující obvazy nebo punčochy (kompresní léčba). Čtěte pozorně příbalový leták.

Jak ho používat?

Naneste 3 - 5 cm gelu 2 - 3× denně na postižené místo, v případě potřeby i častěji. Jemně rozetřete. Gel nepoužívejte pod obvazy.
U povrchových zánětů žil trvá léčba obvykle 1 - 2 týdny, u tupých poranění (např.pád spojený s nárazem) obvykle nepřesahuje 10 dnů. Gel nenanášejte na otevřené rány a poraněnou kůži.

Přípravek mohou používat i těhotné a kojící ženy.

Dále by Vás mohlo zajímat, že při povrchovém zánětu žil dolních končetin má být k léčbě jako tzv. terapie první volby (nejvhodnější způsob) používána kompresní léčba. Při ní dochází ke zlepšení odtoku krve žilním systémem dolních končetin mechanickým stlačováním žil, např. pomocí elastických obinadel nebo stahovacích punčoch.

Co obsahuje?

Sto gramů gelu obsahuje 300 mg Glycosaminoglycani polysulfas z hovězí trachey, ekvivalentní 25 000 U.
Pomocné látky: hydroxid sodný, polyakrylovou kyselinu, isopropylalkohol, propylenglykol, čištěnou vodu

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název HIRUDOID 300MG/100G GEL 40G
Kód SÚKL 100304
Farmakoterapeutická skupina Venofarmaka, antivarikóza; Hepariny a heparinoidy pro lokální aplikaci
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!