Popis produktu

Podrobný popis výrobku HEPAROID LÉČIVA 2MG/G CRM 30G

Heparoid se používá k léčbě zánětů šlach, poúrazových otoků, zhmožděnin a podvrtnutí, ale také pro zlepšení jizev po zraněních nebo operacích a ke změkčení tuhých a vystupujících jizev. Na doporučení lékaře se Heparoid používá k místní léčbě zánětů povrchových žil, zánětů v okolí žil a ke změkčení ztuhlé kůže při žilní nedostatečnosti. Pozorně čtěte příbalový leták.

Jak ho používat?

Na postižené místo a jeho okolí nanášejte 2 - 3× denně přibližně 1mm silnou vrstvu krému a lehce vetřete do kůže. U žilních onemocnění můžete místo překrýt kompresním (stahujícím) obvazem. U bércového vředu krém vtírejte do jeho okolí. Krém nenanášejte na porušený povrch kůže, na sliznice a do očí. Bez porady s lékařem nepoužívejte Heparoid déle než 2 týdny.

Nepoužívejte přípravek pokud trpíte poruchami krevní srážlivosti.
Pokud jste těhotná nebo kojíte, přípravek používejte pouze krátkodobě a výhradně na doporučení lékaře. V posledním trimestru těhotenství se nedoporučuje Heparoid používat vůbec.

Dále by Vás mohlo zajímat, že používání krému Heparoid při onemocněních žil je pouze součástí komplexní léčby. Pečlivě proto dodržujte ostatní léčebné postupy, které Vám doporučil lékař - užívání jiných léků, kompresní léčba obinadlem nebo punčochou. Pokud při poraněních nedojde do 3 dnů ke zlepšení obtíží nebo dojde naopak k jejich zhoršení či se objeví nežádoucí účinky léku, přerušte léčbu a navštivte lékaře.

Co obsahuje?

Třicet gramů krému obsahuje 60 mg Heparinoidum S (100 j. / mg)
Pomocné látky: tekutý parafín, tvrdý parafín, cetylstearylalkohol, kyselinu stearovou, bílý vosk, monoacylglyceroly vyšších mastných kyselin, ethoxylované alkoholy (C12 - C14), propylenglykol, trolamin, methylparaben, propylparaben, čištěnou vodu

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název HEPAROID LÉČIVA 2MG/G CRM 30G
Kód SÚKL 3575
Farmakoterapeutická skupina Antivarikózní terapie, Hepariny a heparinoidy pro lokální aplikaci
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!