Popis produktu

Podrobný popis výrobku HEDELIX S.A. POR GTT SOL 50ML

Léčivý přípravek Hedelix obsahuje hustý výtažek z břečťanového listu, který patří mezi tzv. expektorancia (látky podporující odkašlávání). Hedelix se používá k podpůrné léčbě při kašli provázejícím nachlazení. Použití tohoto tradičního léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití. Přípravek je vhodný také pro diabetiky. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Děti od 2 - 4 let užívají 3 × denně 16 kapek. Děti od 5 - 12 let užívají 3 - 4 × denně 16 - 20 kapek, maximálně 62 kapek za den. Dospělí a dospívající od 12 let užívají 3 × denně 31 kapek. Kapky užívejte nezředěné, při jídle nebo mezi jídly a zapijte dostatečným množstvím vody. Dětem podávejte kapky v čaji nebo ovocné šťávě.

Přípravek nesmí užívat děti do 2 let. Těhotné a kojící ženy by přípravek neměly užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Hedelix není určen pro pacienty trpící astmatem, opatrnosti je třeba také u pacientů se žaludečním vředem nebo zánětem žaludku. Neobsahuje alkohol.

Co obsahuje?

Jeden ml (= 31 kapek) roztoku obsahuje 40 mg Hederae helicis folii extractum spissum (hustý extrakt z břečťanového listu), (2,2–2,9:1) extrahováno směsí ethanolu 50% (V/V) a propylenglykolu (98:2). Dále pomocné látky propylenglykol, glycerol, složené aroma (obsahuje badyáníkovou silici, blahovičníkovou (eukalyptovou) silici a levomenthol), tekuté aroma máty rolní (obsahuje silici máty rolní, triacetin, propylenglykol)

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název HEDELIX S.A. POR GTT SOL 50ML
Kód SÚKL 57802
Farmakoterapeutická skupina Expektorancia, kromě kombinací s antitusiky
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!