Popis produktu

Podrobný popis výrobku GRANUFLEX 10X10 CM, HYDROKOLOIDNÍ KRYTÍ, 10 KS

GranuFlex je hydrokoloidní krytí, které vytváří ideální vlhké prostředí podporující přirozené čištění rány (autolytické čištění), povzbuzuje tvorbu nových cév (angiogeneze) a granulaci. Mírně kyselé prostředí vznikající pod krytím má antibakteriální efekt. Vnější vrstva tvořená folií je voděodolná, vytváří bariéru proti virům a bakteriím, snižuje riziko infekce. GranuFlex uklidňuje bolestivé rány a snadno se aplikuje i odstraňuje, čímž zajišťuje komfort a pohodlí pacienta. Je indikován k ošetřování mírně až středně exsudujících ran bez známek infekce. Lze ho rovněž použít jako prevenci nozokomiálních nákaz.

Na které rány se hodí?

Chronické rány – diabetické defekty, proleženiny (dekubity), bércové vředy, rozestup operační rány (dehiscence)
Akutní rány – popáleniny I. a II. stupně, plochy po odebrání kožních štěpů, chirurgické a traumatické rány (odřeniny, tržné rány)

Jak ho používat?

Ránu opláchněte a osušte. Odstraňte z krytí ochrannou fólii a přiložte ho na ránu tak, aby přesahovalo okraje rány minimálně o 2 cm, a mírným tlakem přitlačte na okolní neporušenou tkáň. Krytí může zůstat na ráně až 7 dnů bez výměny v závislosti na množství produkovaného exsudátu. Výměna je nutná při podtečení nebo dosažení gelového puchýře okrajů krytí. Při odstraňování krytí prsty mírně přchyťte kůži v okolí rány a opatrně odstraňte krycí materiál z rány.

Dále by Vás mohlo zajímat, že GranuFlex lze použít jako primární krytí nebo sekundární krytí v kombinaci s jinými vhodnými materiály, jako jsou GranuFlex® pasta, Aquacel®, GranuGEL® nebo Kaltostat®.

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!