Popis produktu

Podrobný popis výrobku GRANUFLEX EXTRA TENKÝ 10X10 CM, HYDROKOLOIDNÍ KRYTÍ, 5 KS

GranuFlex Extra Thin je hydrokoloidní krytí, jehož matrice vytváří při styku s exsudátem gel. Gel s obsahem hydrokoloidů zabezpečí ideální vlhké prostředí se zachováním stálé teploty, hypoxie a mírně kyselého pH, které podporuje přirozené čištění rány (autolytické čištění), povzbuzuje tvorbu nových cév (angiogeneze) a granulaci. Vnější vrstva tvořená folií je voděodolná, vytváří bariéru proti virům a bakteriím, snižuje riziko infekce. Krytí je extra tenké, dobře se tvaruje a lze jej přistřihovat do požádovaného tvaru a tak snadno ošetřovat rány i v problematických partiích. Lehce se odstraňuje, díky čemuž nedochází k poškození křehké nově vytvořené tkáně. GranuFlex Extra Thin je indikován k ošetřování epitelizujících, mírně exsudujících ran bez známek infekce. Lze ho rovněž použít jako prevenci nozokomiálních nákaz.

Na které rány se hodí?

Chronické rány – diabetické defekty, proleženiny, bércové vředy, rozestup operační rány (dehiscence)
Akutní rány – popáleniny I. stupně, chirurgické a traumatické rány(odřeniny, tržné rány)
Dermatologie - samostatně nebo v kombinaci se steroidy při terapii psoriázy (lupénka) nebo jiných úporných stavů, kde je doporučeno použít okluzivní krytí
Prevence - preventivně na riziková místa u dlouhodobě ležících pacientů, u operativních výkonů s delší časovou náročností, u nedonošených dětí

Jak ho používat?

Ránu opláchněte a osušte. Odstraňte z krytí ochrannou fólii a přiložte ho na ránu tak, aby přesahovalo okraje rány minimálně o 2 cm, a mírným tlakem přitlačte na okolní neporušenou tkáň. Frekvence výměn je závislá na množství exsudátu. Krytí vyměňte při podtečení nebo dosažení gelového puchýře okrajů krytí. Při odstraňování krytí prsty mírně přchyťte kůži v okolí rány a opatrně odstraňte krycí materiál z rány.

Dále by Vás mohlo zajímat, že GranuFlex Extra Thin se může použít jako primární krytí nebo sekundární krytí v kombinaci s jinými vhodnými materiály, jako jsou GranuFlex® pasta, Aquacel®, GranuGEL® nebo Kaltostat®.

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!