Popis produktu

Podrobný popis výrobku GINGIO TABLETY 40MG TBL FLM 90

Léčivý přípravek Gingio 40 obsahuje výtažek z listů jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba), který zlepšuje průtokové vlastnosti krve, podporuje rozšíření cév (vasodilatační účinek) a zlepšuje prokrvení mozku. Gingio 120 se užívá ke zlepšení s věkem souvisejících poruch duševní výkonnosti, které se projevují poruchami paměti, poruchami koncentrace a depresivními náladami hlavně u starších osob, a dále ke zlepšení zhoršeného prokrvování končetin. Na doporučení lékaře se přípravek rovněž užívá ke zlepšení kvality života při mírné demenci. Určeno pro dospělé a starší osoby. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí a starší osoby užívají 6 tablet denně (2 tablety 3 × denně, nebo 3 tablety 2 × denně). Tablety užívejte po jídle, nerozkousané a zapijte přiměřeným množstvím tekutiny, nejlépe sklenicí vody. Pokud máte potíže s polykáním, je možné tabletu rozpůlit. Léčba by měla trvat nejméně 8 týdnů.

Přípravek není určen pro děti. Těhotné a kojící ženy nesmí přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pokud nedojde po 3 měsících užívání přípravku ke zlepšení příznaků nebo pokud se obtíže naopak zhorší, je třeba další užívání přípravku zkonzultovat s lékařem. Pacienti se zvýšeným sklonem ke krvácivosti a současně léčení léky ovlivňujícími krevní srážlivost mohou přípravek užívat pouze s velkou opatrností a po schválení lékařem. Tablety obsahují laktózu.

Co obsahuje?

Jedna potahovaná tableta obsahuje Ginkgo extractum siccum raffinatum et quantificatum (35 – 67 : 1), extrahováno acetonem 60% V/V 40 mg (odpovídá 8,8 – 10,8 mg flavonových glykosidů a 2,16 2,64 mg terpenolaktonů - ginkgkolidů, bilobalidu) a dále pomocné látky: mikrokrystalickou celulosu, monohydrát laktosy, tekutou glukosu usušenou rozprášením, makrogol 4000, magnesium-stearát, kukuřičný škrob, hypromelosu, sodnou sůl karboxymethylškrobu (typ A), koloidní bezvodý oxid křemičitý, oxid titaničitý (E 171), žlutý oxid železitý (E 172).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název GINGIO 40MG TBL FLM 90
Kód SÚKL 122191
Farmakoterapeutická skupina Psychoanaleptika, léčiva proti demenci
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!