Ušetříte 32 Kč
Popis produktu

Podrobný popis výrobku GINGIO 80MG TBL FLM 120

Léčivý přípravek Gingio 80 obsahuje výtažek z listů jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba), který zlepšuje průtokové vlastnosti krve, podporuje rozšíření cév (vasodilatační účinek) a zlepšuje prokrvení mozku. Gingio 120 se užívá ke zlepšení s věkem souvisejících poruch duševní výkonnosti, které se projevují poruchami paměti, poruchami koncentrace a depresivními náladami hlavně u starších osob, a dále ke zlepšení zhoršeného prokrvování končetin. Na doporučení lékaře se přípravek rovněž užívá ke zlepšení kvality života při mírné demenci. Určeno pro dospělé a starší osoby. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí a starší osoby užívají 3 tablety denně (1 tabletu 3 × denně, 1,5 tablety 2 × denně nebo 3 tablety 1 × denně). Tablety užívejte po jídle, nerozkousané a zapijte přiměřeným množstvím tekutiny, nejlépe sklenicí vody. Pokud máte potíže s polykáním, je možné tabletu rozpůlit. Léčba by měla trvat nejméně 8 týdnů.

Přípravek není určen pro děti. Těhotné a kojící ženy nesmí přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pokud nedojde po 3 měsících užívání přípravku ke zlepšení příznaků nebo pokud se obtíže naopak zhorší, je třeba další užívání přípravku zkonzultovat s lékařem. Pacienti se zvýšeným sklonem ke krvácivosti a současně léčení léky ovlivňujícími krevní srážlivost mohou přípravek užívat pouze s velkou opatrností a po schválení lékařem. Tablety obsahují laktózu.

Co obsahuje?

Jedna potahovaná tableta obsahuje Ginkgo extractum siccum raffinatum et quantificatum (35 – 67 : 1), extrahováno acetonem 60% V/V 80 mg (odpovídá 17, 6 - 21,6 mg flavonových glykosidů a 4,32 - 5,28 mg terpenolaktonů - ginkgkolidů, bilobalidu) a dále pomocné látky: mikrokrystalickou celulosu, monohydrát laktosy, tekutou glukosua usuššenou rozprášením, makrogol 4000, magnesium-stearát, kukuřičný škrob, hypromelosu, sodnou sůl karboxymethylškrobu (typ A), koloidní bezvodý oxid křemičitý, oxid titaničitý, žlutý oxid železitý.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název GINGIO 80MG TBL FLM 120
Kód SÚKL 13192
Farmakoterapeutická skupina Antidementivum, nootropikum a adjuvantní vazodilatans
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!