Popis produktu

Podrobný popis výrobku GERATAM 1200MG TBL FLM 100

Léčivý přípravek Geratam 1200 obsahuje léčivou látku piracetam, která patří do skupiny tzv. psychostimulancií anootropik. Piracetam posiluje kognitivní funkce, jako je učení, paměť, pozornost a vědomí u zdravých osob i u pacientů trpících sníženými funkcemi (deficitními stavy), zlepšuje průtokové vlastnosti krve (hemoreologický účinek). Bez porady s lékařem se přípravek Geratam 1200mg používá k léčbě příznaků provázejících psychoorganický syndrom (cévních onemocnění a také atrofických změn v mozku) jako jsou ztráta paměti, poruchy pozornosti a nedostatek energie. Na doporučení a pod dohledem lékaře se přípravek dále užívá např. při pocitu porušené rovnováhy (vertigo) nebo v případech vývojové dyslexie v kombinaci s logopedickou terapií u dětí. Určeno pro dospělé a děti od 8 let věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

ztráta paměti, poruchy pozornosti, vertigo : Dospělí užívají 2 – 4 tablety denně, rozděleně do 2 – 3 dávek. Tablety užívejte celé nebo rozpůlené, nerozkousané, nezávisle na jídle a zapijte přiměřeným množstvím tekutiny, nejlépe sklenicí vody.

Děti mohou přípravek užívat výhradně na doporučení a pod dohledem lékaře. Těhotné a kojící ženy by přípravek neměly užívat, pokud to není nezbytně nutné.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek nesmí užívat pacienti s krvácením do mozku, trpící Huntingtonovou choreou a pacienti v konečném stadiu onemocnění ledvin. Pacienti se zvýšeným sklonem ke krvácivosti (vředy v trávicím traktu, porucha zástavy krvácení) a pacienti užívající léky ovlivňující krevní srážlivost by měli přípravek užívat se zvláštní opatrností.

Co obsahuje?

Jedna potahovaná tableta obsahuje piracetamum 1200 mg a dále pomocné látky: makrogol 6000, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, sodnou sůl kroskarmelosy, potahovou soustavu opadry Y-1-7000 bílá, potahovoua soustavu opadry OY-S-29019 bezbarvou.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název GERATAM 1200MG TBL FLM 100
Kód SÚKL 11243
Farmakoterapeutická skupina Jiná psychostimulancia a nootropika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!