Sleva 7%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku GASTROTUSS Baby sirup 200ml

Zdravotnický prostředek Gastrotuss Baby je antirefluxní sirup s mechanickým působením, bez celkových účinků na organismus, vhodný pro děti již od narození. Obsahuje algináty, látky rostlinného původu, které se získávají z mořských řas. V kyselém prostředí žaludku vytvoří alginát gelovou bariéru na povrchu žaludečního jezírka, nijak však nenarušuje důležité děje probíhající v organismu (např. mechanismy trávení, vstřebávání důležitých živin, ovlivnění stolice apod). Tato ochranná vrstva chrání jícen před podrážděním kyselým obsahem žaludku. Při refluxu se tak do jícnu nedostává kyselý obsah žaludku, ale právě pH neutrální gel tvořený alginátem. Sirup zklidní podráždění a zažene nepříjemný pocit pálení a dráždění na kašel. Gastrotuss Baby sirup obsahuje přírodní látky, které působí pouze mechanicky a neprostupují do organismu a je proto zcela bezpečný a vhodný i pro těhotné a kojící ženy, fenylketonuriky a celiaky (pacienti s alergií na lepek).

Pro koho je určen: kojenci od narození, děti, těhotné a kojící ženy

Jak ho užívat?

kojenci s tělesnou hmotností < 5 kg: 2,5 – 3 ml sirupu 5 – 10 minut po krmení, nedoporučí-li lékař jinak; pokud dítě zvrací i po podání přípravku, podejte 1 ml přípravku navíc
kojenci a děti do 3 let věku: 5 ml sirupu po jídle a před spaním, nedoporučí-li lékař jinak
děti do 12 let věku: 10–20 ml sirupu po jídle a před spaním, nedoporučí-li lékař jinak

Před každým použitím lahvičku důkladně protřepejte, po použití lahvičku opět pevně uzavřete. K odměření potřebné dávky použijte odměrnou lžičku, která je součástí balení. Pokud dítě užívá i jiné léčivé přípravky či doplňky stravy, doporučuje se podávat je s odstupem před podáním Gastrotuss Baby. Pokud by se vyskytly nežádoucí účinky, přestaňte přípravek dítěti podávat a po raďte se s lékařem.

Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat pouze po konzultaci se svým lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že hlavní složkou přípravku Gastrotuss je látka magnezium alginát, přírodní složka, která může měnit své vlastnosti. Jednotlivé šarže přípravku mohou mít rozdílnou vůni, chuť a konzistenci, nejedná se však o závadu, ale přirozenou vlastnost této látky.

Co obsahuje?

alginát hořečnatý, simetikon, fruktózu, xanthanovou gumu, D-panthenol, dihydrogenuhličitan sodný, hydroxid sodný, methyl p-hydroxybenzoát, propyl p-hydroxybenzoát, přírodní ochucovadlo, čištěnou vodu

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!