Popis produktu

Podrobný popis výrobku Fluidex eff.tbl.20 Generica

Doplněk stravy Generica Fluidex slouží k přípravě nápoje s obsahem glukózy a minerálů důležitých pro vyrovnání nadměrných ztrát vody a s tím spojeným úbytkem anorganických solí (sodík, draslík) v organizmu.

Roztok, který vznikne po rozpuštění jedné tablety ve 150 ml pitné vody je hypotonický (228 mmol/l), nehrozí předávkování přípravkem. Přípravek obsahuje 60 mmol/l sodíku (Na +). Jedna šumivá tableta obsahuje 2,3 g glukózy (hmotnost cca ½ kostky cukru).

Jak Fluidex pomáhá?

  • V případě, že dochází k nadměrným ztrátám vody z různých příčin, je třeba dodat organismu ztracenou vodu spolu s anorganickými solemi.
  •  Vzhledem k tomu, že molekuly vody volně přecházejí do buněk a ven, samotná voda by se nemohla udržet v našem těle bez cizí pomoci. Anorganické soli se rozpadají ve vodním roztoku na kladně nabité kationty a záporně nabité anionty. Nezůstávají osamocené ale ihned se obalí molekulami vody a tak ji vážou. Tyto ionty, na rozdíl od vody, procházejí přes bariéry v našem těle poměrně těžko a jsou nuceny využívat k tomu speciální transportní systémy. Díky této odlišnosti, pokud se nám podaří dopravit do těla dostatečné množství iontů a následně vodu, dodaná voda se váže v těle a neztratíme ji.
  • Jelikož v krvi a extracelulárním prostoru sodík tvoří 90% všech kationtů, je nejdůležitějším prvkem, který zadržuje v těle nejvíce vody obalením se jejími molekulami. Sodík se nejsnáze vstřebává spolu s glukózou. Přidáním glukózy do roztoku se tedy zvýší absorpce sodíku a následně vstřebávaná voda už neopustí organismus.

Jak ho užívat?

Při zvýšené ztrátě tekutin organismem užívají:

dospělí: 150 – 300 ml roztoku (1 šumivá tableta na 150 ml pitné vody, resp. 2 šumivé tablety na 300 ml pitné vody)
děti od 3 let věku: poloviční množství, výlučně pod dohledem ošetřujícího lékaře.

Nedopitý roztok se může uchovávat v chladničce (cca +4 ° C) jeden den. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nápoj se nesmí používat jako náhrada běžného příjmu tekutin!

Dále by Vás mohlo zajímat, že Fluidex ® tablety neobsahují aroma, barvivo, umělé sladidlo ani jiná ochucovadla.

Co obsahuje?

Jedna šumivá tableta obsahuje chlorid sodný 212,1 mg, chlorid draselný 225 mg, hydrogenuhličitan sodný 375 mg, kyselinu citronovou 594,5 mg, glukózu 2264 mg a dále pomocné látky: polyetylenglykol (nosič).

Důležité informace

Druh přípravku Potraviny, Potravní doplňky, Doplňky stravy apod.
Doplňující informace
Měrná cena 4,90 Kč / 1 kus
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!