Popis produktu

Podrobný popis výrobku FLIXONASE 50MCG/DÁV NAS SPR SUS 60DÁV

Přípravek Flixonase obsahuje účinnou látku flutikason, která patří mezi glukokortikosteroidy. Má silnou protizánětlivou aktivitu, po nosním podání významně zlepšuje nepříjemné nosní příznaky (vodnatou rýmu, ucpaný nos, kýchání a svědění sliznice), oční příznaky (svědění očí, zarudnutí, slzení) a při pravidelném používání rovněž snižuje bolest a tlak v nosních dutinách. Pozorně čtěte příbalový leták!

Jak ho používat?

Dospělí a starší 18 let aplikují 2 vstřiky do každé nosní dírky 1× denně, nejlépe ráno. V případě silných obtíží se může dávka krátkodobě zvýšit na 2× denně 2 vstřiky do každé nosní dírky. Jakmile se podaří obtíže zvládnout, je možné používat udržovací dávku 1 vstřik do každé nosní dírky 1× denně. Maximální denní dávka jsou 4 vstřiky do každé nosní dírky. Tuto dávku nepřekračujte. Maximálního účinku může být dosaženo po 3–4 dnech používání. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje pravidelné používání, avšak pouze po dobu působení alergenů. Před každým použitím nádobku protřepejte. Před prvním použitím nové lahvičky nebo pokud jste lahvičku delší dobu nepoužívali je potřeba ji opakovaně stlačovat a uvolňovat, dokud se neobjeví jemná mlha. Poté vložte trysku do jedné nosní dírky mimo nosní přepážku, druhou dírku zakryjte a s nádechem vstříkněte sprej. Vydechněte ústy.

Přípravek není vhodný pro děti a mladistvé do 18 let věku. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek používat pouze na doporučení lékaře. Přípravek se nesmí vstřikovat do očí nebo úst.

Dále by Vás mohlo zajímat, že během používání Flixonase se může objevit krvácení z nosu, bolest hlavy, nepříjemná chuť v ústech a nepříjemný zápach. Většina případů je však nezávažná a odezní sama. Léčbu by jste měli ukončit nebo se poradit s lékařem, pokud nedojde ke zmírnění obtíží během 7 dnů. Flixonase nosní sprej by jste neměli používat déle než 3 měsíce bez porady s lékařem. Pacienti, kteří současně užívají jiné přípravky s obsahem kortikoidů (tablety, krémy, masti, přípravky na astma, podobné nosní kapky či spreje) nebo s infekcí v nosní dutině nebo ve vedlejších nosních dutinách by se o vhodnosti používání Flixonase měli nejprve poradit s lékařem.

Co obsahuje?

Sto miligramů suspenze (1 vstřik) obsahuje 50 µg fluticasoni propionas. Dále pomocné látky glukosu, mikrokrystalickou ceulosu, sodnou sůl karmelosy, fenethylalkohol, benz-alkonium chlorid, polysorbát 80, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název FLIXONASE 50MCG/DÁV NAS SPR SUS 60DÁV
Kód SÚKL 173423
Farmakoterapeutická skupina Nosní léčiva, kortikosteroidy
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!