Popis produktu

Podrobný popis výrobku FLAVOBION 70MG TBL FLM 50

Léčivý přípravek Flavobion obsahuje léčivou látku silymarin, která patří do skupiny tzv. hepatoprotektiv, léčiv používaných k léčbě jaterních onemocnění. Silymarin se získává z rostliny Ostropestřce mariánského (Silybum marianum). Má schopnost pohlcovat volné radikály, brání poškození buněčných membrán a podporuje regeneraci jaterních buněk, které překonaly poškození. Flavobion se používá jako podpůrná léčba při toxickém a metabolickém poškození jater (steatóza jater, lékové poškození, otrava hepatotoxickými látkami), chronickém zánětlivém onemocnění jater (chronická aktivní hepatitida, chronická perzistující hepatitida) nebo při jaterní cirhóze. Přípravek je možné podávat dlouhodobě. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí užívají v lehčích případech 3 × denně 1 tabletu, v těžších případech 3 × denně 2 tablety. Tablety spolkněte celé, nerozkousané a zapijte douškem tekutiny. Délka léčby není omezena, nicméně pokud příznaky přetrvávají nebo se zhoršují, navštivte lékaře.

Přípravek není určen pro děti  a dospívající. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek obsahuje laktózu a sacharózu a není proto vhodný pro pacienty s vrozeným nedostatkem enzymu laktázy a intolerancí či poruchou vstřebávání a přeměny některých cukrů (fruktóza, galaktóza, glukóza). Flavobion není vhodný k léčbě akutních otrav.

Co obsahuje?

Jedna potahovaná tableta obsahuje Silybi mariani extractum siccum raffinatum et normatum 22-27 : 1 (extrahováno acetonem 95% (V/V) 100 mg, odpovídá silymarinum 70 mg vyjádřeno jako silibinin) a dále pomocné látky: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, sacharosu, želatinu, mikrokrystalickou celulosu, kalcium-stearát, sodnou sůl karboxymetylškrobu (typA), potahovou soustavu Opadry 12H210000 (hypromelosa, oxid titaničitý, mastek, propylenglykol, polysorbát 80, hlinitý lak indigokarmínu, žlutý oxid železitý, hlinitý lak chinolinové žluti).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název FLAVOBION 70MG TBL FLM 50
Kód SÚKL 214598
Farmakoterapeutická skupina Hepatoprotektivum
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!